Gündem

TÜBİTAK ve Tudem Yayınları Ücretsiz Erişime Açıldı

TÜBİTAK(Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) ve Tudem yayınlarının içerikleri ücretsiz olarak erişime açıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından TÜBİTAK içeriklerinin tamamen ücretsiz erişime açıldığı duyuruldu.

Koronavirüs sebebiyle okulların tatil olmasıyla birlikte pek çok çocuğun evde bulunması ve karantinaya alınıp evlerinde vakit geçirenler için TÜBİTAK ve Tudem yayınları ücretsiz erişime açıldı.

‘Tudem Yanında’ Kampanyası

Tudem Yayın Grubu Tudem içeriklerinin de günlük olarak yenileneceğini ve bu kampanya ile öğrencilerin yanında olduklarını belirtti. Koronavirüs tehlikesine karşı tedbirlerin alınması ve kalabalıklardan uzak durulmasını söyleyen Varank, bu vesileyle başta çocuklar olmak üzere evde vakit geçirecek kişiler için TÜBİTAK Dergilerinin tamamının ücretsiz erişime açıldığını açıkladı. Günlük olarak yenilecek  tudem.com/tudem-yaninda internet sitesi aracılığıyla okul öncesinden başlayıp sekizinci sınıf seviyesine uygun olan konu anlatımı,test, öykü,roman şiir ve başvuru kitaplarından oluşan içeriklere ücretsiz ulaşılabilecek.

Tübitak ve Tudem Yayınları Ücretsiz Erişime Açıldı

Bazı fuar ve etkinliklerin iptalinin ardından Tudem Yayın Grubu, bazı yazarları instagram canlı yayınları ile online olarak okurlarıyla buluşturacağını açıkladı.

Açıklamalara göre Yazar Koray Avcı Çakman Çakman 16 Mart’ta Elif Yonat Toğay 17 Mart’ta Hanzade Servi 18 Mart’ta, Aytül Akal ve Alper Akal 19 Mart’ta, Mavisel Yener de 20 Mart’ta saat 15.00’de Tudem Yayın Grubu Instagram hikâyelerinde canlı yayın ile okurları ile buluşabilecek.

Tudem Yayın Grubu Genel Müdürü Sinan Çam, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un öğrencilerden tatilde bol bol kitap okumalarını istemesi üzerine yola çıkarak böyle bir kampanya başlattıklarını ifade etti.

TÜBİTAK dergilerine de services.tubitak.gov.tr/edergi adresinden ücretsiz olarak ulaşılabilecek.

Tübitak ve Tudem Yayınları Ücretsiz Erişime Açıldı

Moral Corona Virüs İçin Çok Önemli

Pek çok uzman psikoloğun belirttiği üzere Corona virüsle mücadelede de pek çok hastalıkta olduğu gibi moral oldukça önemli. Özellikle bu süreçte çocukların korkutulmaması, sürecin gayet sakin ve sağlıklı bir şekilde açıklanması, çocukların bol bol kitap okumasını ve hijyen kurallarına dikkat etmesini sağlamak oldukça önem teşkil ediyor. Özellikle çocuklara bu virüsün gribin bir kardeşi olduğu, ülkedeki bu durumun geçici olduğu, temizlik kurallarına dikkat ederek virüsle mücadele edilebileceği sık sık vurgulanmalı. Bu konuda ebeveynlerin panik yapmaması ve çocukların ürkütülmemesi, tedbirlerin elden bırakılmaması da en önemli hususlardan.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı