Gündem

Tüm Dünyada Koronavirüse Yakalanan Kişi Sayısı 1 Milyondan Fazla!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüs can almaya devam ediyor. Tüm ülkelerin etkilendiği bu süreçte çeşitli önlemler alınıyor ancak henüz salgının önüne geçecek bir yöntem bulunamadı. Salgının boyutu her geçen gün daha endişe verici hale geliyor. Bulaşıcılık oranı yüksek bir virüs olması sebebiyle kısa sürede pek çok kişi enfekte oldu. Salgının bundan sonraki dönemde de devam etmesi ve yakın zamanda kontrol altına alınmasının pek mümkün olmadığı düşünülüyor.

Dünya genelinde vaka sayısının giderek artması üzerine yeni bir araştırma yapıldı. Elde edilen son verilere göre dünya çapında virüsten dolayı enfekte olan kişi sayının bir milyonun üzerinde olduğu ve durumun çok ciddi olduğu belirtildi.

Vaka Sayısının Giderek Artacağı Düşünülüyor

koronavirüs vaka sayısı

Elde edilen net rakamlara göre hastalığa yakalanan kişi sayısı 1 milyon 386 bin 771 kişi olarak açıklandı. Bu süreçte 79 bin 37 hasta hayatını kaybetti. Hastalananlar ve ölenlerin yanı sıra tedavi görerek iyileşen hasta sayısı da mevcut. Şimdiye kadar hastalığı yenerek iyileşen kişi sayısının 297 bin 541 olduğu açıklandı. Bu süreçte vakaların büyük bölümünün tedavi altında olduğu ve iyileşmeyi dört gözle bekledikleri ortaya çıktı.

Tedaviye alınan vakalar içerisinde bir inceleme yapıldı. Büyük çoğunluğunun hastalığı hafif belirtilerle atlattığı ortaya çıktı. Bu noktada 962 bin 500 kişi hafif hastalık belirtileri seyrediyor. 47 bin 693 kişinin ise ağır belirtiler gösterdikleri için hayati belirtilerinin olduğu tespit edildi.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı