Gündem

Türk Hava Yolları Tepkiler Üzerine Geri Adım Attı

Koronavirüs salgını nedeniyle çeşitli önlemler alındı. Türk Hava Yolları yurt dışı uçuşlarının tamamını iptal ettiğini açıklamıştı. Alınan tedbirlerin genişletilmesinin ardından yurt içi uçuşlara da kısıtlama getirildi. Sadece belirli noktalara uçuşların gerçekleştirilmesine karar verildi. Türk Hava Yolları bu süreçte çalışanlarına izin verdi. Özel grup sağlık sigortalarının ise aileleri ile birlikte iptal edildiğinin açıklanması çeşitli tartışmalara ve tepkilere neden oldu.

HAVASEN, çalışanların haklarını korumak amacıyla duruma el koydu. THY tarafından alınan karar öncesinde HAVASEN tarafından bir e posta gönderildi. Bu e posta içerisinde ‘Salgın hiç bitmeyecekmiş ya da yıllar boyunca sürecekmiş gibi davranan THY yönetimi, bu süreç sonlandığı zaman nasıl davranacak? Bu süreçte dışladığı, mağduriyet yaşattığı ve çaresiz bıraktığı personelle tekrar yola çıkmak zorunda olduğunu hatırlamalıdır. Bu günler bir gün elbet sona erecek ancak zor günlerde yönetimin takındığı tavır hep hatırlanacak’ ifadelerine yer verilmişti.

Türk Hava Yolları Kararını Değiştirdi

türk hava yolları

HAVASEN tarafından yapılan açıklama ve tepkilerin ardından Türk Hava Yolları geri adım attı. Türk Hava Yolları Sağlık Müdürlüğü tarafından yeni bir e posta gönderildi. Tüm çalışanlara ulaşan e posta ile birlikte ücretsiz olarak izne gönderilen personellerin de kapsama alındığı tüm çalışanlar için özel sağlık sigortaları aktif hale getirildi. Ancak bu süreçte aile bireyleri için geri adım atılmadı. Aile bireylerinin poliçelerinin devam ettirilmesi isteniyorsa, kişilerin kredi kartlarından ödeme yaparak süreci devam ettirebilecekleri belirtildi. Süreç hakkında Türk Hava Yolları’na yönelik tepkiler hala devam ediyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı