Gündem

Türk Hava Yolları Yolculara Yeni Uçuş Düzeni Hakkında Bilgi Verdi

Salgın Çin’de ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra tüm dünyayı etkisi altına aldı. Bu alanda havacılık sektörünün de büyük zarar gördüğü belirlendi. Pek çok havacılık devinin büyük zararlar gördüğü be bu zararlar sonrasında bazı şirketlerin iflas bayraklarını çekmek üzere olduğu ifade edildi.

Karantina döneminin biraz olsun gevşemesinin ardından hava yolu şirketleri yeniden uçuşlara başlamayı planlıyor. Ancak bu durumda güvenliğin ve önlemlerin en üst seviyede tutulması amaçlanıyor. Türk Hava Yolları’da uçuşlar için geri sayıma başladı. 4 Haziran tarihinde yeniden uçuşlara başlayacağını açıkladı.

Yeni Önlemler Nasıl Alınacak?

Türk Hava Yolları salgın durumunu göz önünde bulundurarak yeni önlemler aldığını açıkladı. Uçuşlarda bazı değişikliklere gidileceği belirtildi. Peki hangi kurallar geçerli olacak?

Uçağa binişlerde maske takmak zorunlu olacak. Uçağa maskesiz yolcu alınmasının mümkün olmayacağı ifade edildi. Bununla birlikte yolcuların uzun uçuşlar için her 4 saatte bir değiştirebilecekleri yedek maskelerinin de bulundurulması gerekiyor.

Bununla birlikte uçuşlarda göz siperliğinin de olması bekleniyor. Bunun özellikle yurt dışı uçuşları sırasında zorunlu hale getirileceği belirlendi. Türk Hava Yolları dış uçuşları için 19 ülke ve 23 farklı lokasyona uçuş düzenleyeceğini açıkladı.

İç hatlarda yemek ve içecek servisinin sona ermesine karar verildi. Dış hatlarda ve uzun uçuşlarda yemek servisi devam edecek ancak paketlenmiş yemeklerin tercih edilmesi bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı