Gündem

Türk Hava Yolları’nın, Samsun’a Yapacağı Tarihi Uçuş!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel olarak Türk Hava Yolları, Samsun’a tarihi bir uçuş yapacak.Bu tarihi uçuş için hatıra bilet oluşturabilirsiniz.THY’nin 19 Mayıs uçuşu için hatıra bilet nasıl ve nereden alınıyor? Bu soruların cevaplarını sizler için cevapladık.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel olarak THY İstanbul’dan Samsun’a özel bir sefer gerçekleştirecek.Bu özel sefer için hatıra bilet alabilirsiniz.Pazar günü öğle saatlerinden bu zamana kadar THY’nin 19 Mayıs özel uçuşu için hatıra bilet oluşturanların sayısı 2.5 milyonu geçti.

SEFER SAYISI: TK1919 

Türk Hava Yolları’nınBasın Müşavirliği tarafından yapılmış olan açıklama doğrultusunda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlatmış olduğu tarihten 101 yıl sonra, 19 Mayıs 2020 tarihinde İstanbul’dan Samsun’a yapacağı uçuş, TK1919 sefer sayısı ile yapılacak.

Hatıra Bilet Nereden Alınmaktadır?

THY’nin bu tarihi yolculuğuna evlerinde katılım sağlamak isteyen vatandaşlar “www.tarihiyolculuk.com” adresinden hatıra biletlerini alabilecek.Alınmış olan hatıra biletleri bugün itibari ile #TarihiYolculuk ve #TK1919 etiketleri ile sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılabilecek.

19 Mayıs Uçuşu İçin Hatıra Bilet Nasıl Alınıyor?

Türk Hava Yolarının ilgili sayfasında özel uçuş için “19 Mayıs’ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlatmış olduğu yere, Samsun’a uçuyoruz.Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu olarak, tüm vatandaşlarımızı bu özel uçuşa davet etmekteyiz.Siz de bu tarihi uçuşumuza katılarak hatıra biletinizi alın, dünyanın en yüksek katılımlı uçuşuna hep beraber imza atalım” ifadeleri kullanıldı. 

Sayfada bulunan isim ve soyadı kısmını doldurarak ve bilgilendirme kutucuğunu doldurarak bilet oluşturabilirsiniz ayrıca sitede tekrar bilet oluşturarak farklı tasarımlarda olan hatıra biletleri de alabilirsiniz. 

Tarihi Yolculuk İçin Ne Kadar Bilet Oluşturuldu?

17 Mayıs Pazar günü, öğle saatlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın 19 Mayıs özel uçuşu için hatıra bileti oluşturan kişilerin sayısı 2.5 milyonu geçti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı