Gündem

Türk-İş Genel Başkanı Atalay 1177 Liralık Ödeneği Sert Eleştirdi!

Ücretsiz izne ayrılan ve bu dönemde maaş alamayan binlerce çalışana destek olmak için hükümet tarafından ücretsiz izin ödeneği gündeme getirildi. Ancak bir maaş dahi etmeyen ödeneğin aylık toplam tutarının 1177 lira olduğu belirlendi. Bu durum kısa sürede tartışmalara neden oldu. Aile geçindiren ve bu dönemde temel ihtiyaçlarını karşılama konusunda endişe duyan çalışanların Türk İş Genel Başkanı Atalay sesi oldu. Ergün Atalay 1177 liralık ücretsiz ödeneği sert bir şekilde eleştirdi.

Hükümetin bu dönemde işten çıkarmaları sert bir şekilde yasaklamasının ardından işçiye verdiği desteğin komik olduğunun altını çizen Atalay, bu ücretle bir ay boyunca bir ailenin geçinmesinin mümkün olmadığını belirtti

Çay Simit Hesabından Bile Daha Ucuz!

İşten çıkarmaların yasaklanması ile birlikte ücretsiz izne çıkarmaların önü açılmış oldu. Kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan çalışanlar ise maaş alamadıkları bu dönemde nasıl geçineceklerini merakla beklerken 1177 liralık bir ödenek verileceği ifade edildi. Bu günlük olarak 39 liraya tekabül ediyor.

Türk İş Bakanı Ergün Atalay bu süreçte işçilerin sesi oldu. Verilen rakamın düşük olduğunu ve yapılan yeni düzenlemelerle ücretsiz izin sisteminin bu dönemde kalkması gerektiğinin altını çizdi. Yapılan bir hesaplama sonrasında Atalay ‘1177 lira hiçbir işe yaramaz. Çay simit hesabı yapıldığı zaman karşılamadığını görüyoruz. Bu uygulamadan bir an önce vazgeçilsin. Böyle bir durumda işçileri korumanız lazım’ diyerek tepkisini yüksek sesle dile getirdi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı