Gündem

Türkiye 23 Nisan’da Balkonlardaydı!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl koronavirüs engeline takıldı. Okulların ve toplu halde etkinlik yapılabilecek alanların kapalı olması önce pek çok kişinin çocuklarıyla evde kalacakları için hüzne neden olmuştu. Ancak kısa süre sonra tüm Türkiye bu durumu bayrama çevirmeyi ve bayramı yeniden coşkuyla kutlamayı başardı.

Sokağa çıkma yasağının etkili olduğu bu süreç içerisinde pek çok ilde sokaklar boş kaldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bugün yaptığı açıklamalarda herkesi akşam saat 21:00’da balkonlara ve camlara davet etti. Herkesin balkon ve camlarda istiklal marşı ve çocuk şarkıları söyleyerek kutladığı 23 Nisan oldukça renkli görüntülere sahne oldu.

TBMM’de Günü Hava Fişekle Kutladı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. Yılının kutlandığı bugün mecliste özel bir oturumun düzenlendiği görüldü. Pek çok siyasi ismin konuşma yaptığı süreçte meclisin önemine ve Atatürk’ün armağanına dikkat çekildi. Akşam saatlerinde ise mecliste de bir hareketlilik gözlemlendi.

100. yıl şerefine mecliste bir ışık ve havai fişek gösterisi düzenlendi. Renkli görüntülerin oluştuğu bu anlar bölgedeki kameralar tarafından kayıt altına alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ulusa sesleniş konuşmasının yapıldığı sırada ekranlarda havai fişek ve ışık gösterileri kutlamaya eşlik etti. Pek çok kişinin büyük ilgiyle karşıladığı bu anların dışında pek çok şehirde vatandaşların balkonlara astıkları bayraklar, süsledikleri camlar da oldukça renkli oldu.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı