Gündem

Türkiye’de 10 bin 330 Kişi Karantina Altına Alındı

Corona virüsü salgını sebebiyle alınan önlemlere bir yenisi daha eklendi. Umre amacıyla Suudi Arabistan’a giden 10 bin 330 kişi, Türkiye’ye döndükten sonra karantina altın alındı. Ankara ve Konya’daki 5 farklı yurdun sürece uygun geliştirilmesi sonucunda karantina altına alınan kişiler, 14 gün boyunca gözlem altında tutulacak.

Corona virüsü Türkiye’yi de tedirgin etmeye devam ediyor. Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklama doğrultusunda Corona virüsü salgını ile enfekte olan kişi sayısının 6’ya yükseldiği belirtilmişti. Son vakanın umreden dönen 1 Türk olması, yetkilileri harekete geçirdi. 

Umreden Dönen Vatandaşlar Karantina Altına Alınıyor

Umre yapmak için Suudi Arabistan’a giden ve ardından Türkiye’ye geri dönen vatandaşlar için karantina kararı alan Gençlik ve Spor Bakanlığı, konu ile ilgili açıklama yaptı. Ankara ve Konya’daki 5 farklı yurdun umreden dönen vatandaşların karantina altına alınması için düzenlendiğini belirten Bakanlık, 14 gün boyunca vatandaşların gözlem altında tutulacağını belirtti.

Türkiye’de 10 bin 330 Kişi Karantina Altına Alındı

Ankara Esenboğa Havalimanı’na iniş yapan uçakta bulunan tüm yolcular, ilk olarak özel sağlık kontrolünden geçirildi. Koronavirüs belirtilerinin kontrolü esnasında geniş güvenlik önemleri alındı. Umre yolcularının bir kısmının koruyucu kıyafetler giyen şoförler eşliğinde Ankara Gölbaşı’nda bulunan yurtlara götürülerek karantina altına alındıkları belirtildi.

Umreden Dönen Diğer Vatandaşlar Karantina Altına Alınmamıştı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, umreden dönen son 5 bin 300 kişinin 14 gün boyunca evden çıkmaması ve misafir kabul etmemesi gerektiği yönünde açıklamada bulundu. Hem kendi sağlıklarının hem de toplumsal sağlığın gözetilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı