Gündem

Türkiye’de 34 Milyon İnsan Evlerinden Çıkamayacak!

Yeni tip corona virüs ile mücadele de yasaklara, önlemlere bir yenisi daha eklendiği açıklandı..

Hayat eve sığar, evde kal Türkiye gibi sloganlar ile evde kalmanın önemi vurgulandı. Yeni tip corona virüsünün Türkiye’ye gelmesinden sonra vaka sayılarının ve ölüm oranlarının artması ile ne yazık ki bu sloganlar yeterli olmadı.

İlk olarak sokağa çıkma yasağı 65 yaş ve üstü vatandaşlara ve kronik bir rahatsızlığı olan kişilere geldi. Sosyal mesafenin korunması için bir çok önlemler alındı. Parklarda banklar belediye çalışanları tarafından söküldü. Yasaklara uymayanlara cezalar uygulandı.

Dün akşam bu yasaklara yeni yasaklar eklendi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Bu yasaklardan birisi 30 büyükşehire araç giriş ve çıkışlarının yasaklanması oldu. İşte o iller
Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van, Erzurum.
Zonguldak’ta ise akciğer rahatsızlıklarının sık görülmesi sebebiyle yasak uygulanan şehirler arasına girdi.

Türkiye’yi ilgilendiren bir yasak da 20 yaş ve altının sokağa çıkması yasaklandı.

Türkiye de 26,9 milyon kişi 20 yaş ve altındadır.

İlk başlarda da 65 yaş ve üstüne sokağa çıkma yasağı gelmişti. Yaklaşık 7,5 milyonda 65 yaş üstüne uygulanan bu yasakla yaklaşık 34,4 milyon vatandaşa sokağa çıkma yasağı uygulanmış oldu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı