Gündem

Türkiye’de Coronavirüs Vaka Sayısı 18 Oldu

Türkiye’de görülen Coronavirüs vaka sayısı, yeni tanılarla birlikte 18 oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “İlk vaka ile ilişkili 2 kişiye tanı konuldu. Avrupa’dan 7, Amerika’dan gelen 3 vaka var” açıklamasında bulundu.

Açıklamalara göre Türkiye’de tespit edilen Coronavirüs vakası 18 oldu. Fahrettin Koca “Durum üzücü ama tespit edilmiş her vaka, her izolasyon hepimiz için emniyettir” şeklinde açıklama yaptı.

Türkiye’de Coronavirüs Vaka Sayısı 12 Oldu

Sağlık bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasına göre Avrupa’dan 7, Amerika’dan gelen 3 vaka ve ilk vakaya bağlantılı 2 kişi ile birlikte toplam vaka sayısı 18 oldu.

14 Gün Kuralı Neden Önemli?

Her geçen gün artarak yayılan Coronavirüs’ün yayılmasını engellemek için Umre’den, Avrupa ya da Amerika seyahatlerinden dönenlerin mutlaka 14 gün evde bulunması, mümkün olduğunca çevreyle temas halinde olmaması gerektiği sıklıkla hatırlatılıyor.

Uzmanların sık sık el yıkanması gerektiğini vurguladığı şu günlerde hijyen her zamankinden daha önemli. Dünya çapında pek çok insan, soğuk algınlığı ya da grip şikayetlerinde bile hastanelere akın ediyor. Bu da hastane ortamlarında virüsün daha hızla yayılması riskini artırıyor.

Türkiye’de Coronavirüs Vaka Sayısı 12 Oldu

Bazı yabani hayvanlardan insana ve insandan insana bulaşabilen virüsün evcil hayvanlardan insana bulaşmasının ise çok düşük bir ihtimal olduğunun açıklanması, evcil hayvan sahiplerini biraz olsun rahatlattı.

Coronavirüs tedavisi var mı?

Mutasyona uğrayan virüsün aşısı üzerinden çalışmalar yapıldığına dair çeşitli açıklamalar yapılsa da, henüz net olarak bir aşı ya da tedavi bulunmuyor. Virüsün tedavisinin bulunmaması da tüm dünyayı paniğe sürüklüyor.

Aşı çalışmaları devam ederken Kaiser Permanente isimli araştırma kliniği  bu aşı çalışmalarını uygulamak üzere denekler aradığını ve deneklerin bu işlem sonrası 1100 dolar kazanacaklarını duyurmuştu. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı