Gündem

Türkiye’de Coronavirus Vaka Sayısı 47 Oldu

Türkiye’de Coronavirus tespit edilen vaka sayısı 47 oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklama ile toplamda 47 vaka sayısının olduğunu belirtti.

Daha önce ilk Coronavirus vakası ile ilintili 6 kişide, Umre’den dönen bir kişide, Avrupa’dan 7, Amerika’dan gelen 3 vaka ile tespit edilen vaka sayısı 18 idi. Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından Bakan Koca, yaptığı açıklamada yeni pozitif vakalar olduğunu ve sayısının daha sonra açıklanacağını belirtmişti.

Beklenen üzücü rakam açıklandı. 29 kişi de daha Coronavirus tespit edildi.

Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “29 vakanın tamamı doğrudan ya da dolaylı ABD,Ortadoğu ve Avrupa temaslıdır, 3 ‘ü Umre’den döndü, tedbirleri sıkı uygulayalım” dedi.

Ayrıca İçişleri Bakanlığı’nın açıklamasına göre, Koronavirüs ile ilgili asılsız ve provakatif paylaşımlar yapan 93 şüpheli tespit edildi, bunlardan 19’u gözaltına alındı.

Corona Virüsü İle Mücadele İçin Alınan Son Önlemler

Mümkün olduğu kadar vatandaşların evden çıkmamaları ve temasa geçilen kişi sayısının asgaride tutulması gerektiği, yaşlılara ve kronik hastalara karşı temas konusunda dikkatli olunması gerektiği, yurtdışındaki vatandaşların Türkiye’ye dönmekte ısrarcı olmaması gerektiği, dayanışmanın en temel şartının araya mesafe koymak olduğu belirtildi. Diğer önemli hususlar ise şu şeklide açıklanmıştı;

Türkiye’de Coronavirus Vaka Sayısı 47 Oldu

Çok geçmeden normal hayatlarımıza dönüleceği, halkın sağduyusunun devlete güç verdiği,Türkiye de ki tablonun diğer ülkelere göre daha iyi olduğu ve genel tabloya göre şanslı durumda olduğumuz vurgulanmıştı. Devlet tarafından yaşamı durdurmadan tedbir alındığı açıklanmış ve laboratuvar sayısının erken dönemde 16’ya çıkacağı ve bu sayının da en yakın zamanda bütün büyükşehirlerde çalışan laboratuvarlara dönüşeceğini belirten Koca, antijenden geliştirmiş kitinin ise tüm illere verilerek  hızlı sonuçlar almak niyetinde olunduğu belirtilmişti.

Ayrıca İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile Avm ve lokantalar hariç tüm mekanlar bu gece 24 itibariyle kapatılacağı açıklandı.. Bu uygulamanın süresi ise henüz bilinmiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı