Gündem

Türkiye’de Coronavirus Vakası 5’e Yükseldi

Türkiye’de görülen Coronavirus vakası Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 5’e yükseldi. İlk Coronavirus hastası ile ilişkili 3 kişide daha Coronavirus tespit edildiği belirtildi. Vakaların hangi ilde olduğu bilinmiyor.

Sağlık Bakanı Koca özellikle yaşlıların dışarı çıkmaması gerektiğini ve panikten uzak durulmasını söyledi. Temaslı bir aileden bahseden Koca, “Her geçen gün tedbirlere devam ediyoruz” diye belirtti. Tedavinin algoritmasının Bilim Kurulu tarafından gerçekleştirildiği belirtildi.

Koronavirüs Sebebiyle Uçuşlar İptal

Koronavirüs sebebiyle Almanya, Fransa, İspanya, Norveç, Danimarka, Belçika, Avusturya, İsveç ve Hollanda’ya yapılan seferlerin yarın 08.00’den 17 Nisan’a kadar durdurulacağı açıklandı.

Türkiye’ye giriş yapacak Türk ve yabancı gemilerin son 10 liman bilgilerinin alınacağı ve kara yolunda ülkemiz ile İran arasındaki tüm ulaşımın durdurulduğu bildirildi. Ticaret, Gürcistan üzerinden devam edecek.

Konuyla ilgili Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de açıklama yaptı

Koronavirüsten dolayı Ceza İnfaz Kurumlar’ında da tedbir alındı.

Türkiye'de Koronavirüs Vakası 5'e Yükseldi

Özellikle Ceza İnfaz Kurumu’na girmeden öne kontrol yapılıp hastalık belirtisi olanların kuruma alınmadığı Adalet Bakanı tarafından belirtildi. Hastalık semptomlarına rastlanan hükümlüler 14 gün karantina altına alınacak. Açık ve kapalı cezaevlerinde görüşler ise 2 hafta ertelendi.

2 hafta süreyle açık cezaevinde kalanların izinleri de iptal edildi. İzin süreçten sonra tekrar verilecek. Dışarıda çalışan hükümlüler diğer hükümlülerden ayrılacak.

Tutukluların aile görüş odaları hakları ve koğuşlar arası faaliyetler de ertelendi. İnfaz kurumu personelinin de ateşleri ölçülüp tedbir alınacak. Ceza infaz kurumuna nakillerin de 2 hafta ertelendiği belirtildi.

Adalet Bakanı Gül “Duruşmalar ve adli işlemlerin de ertelenmesinin adliye yoğunluğundan dolayı adli makamlara ve yargı mensuplarına sunulması bilim kurulunun tavsiyesidir” şeklinde konuştu. Halkın müsterih olması açısından önlemler alındığı belirtildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı