Gündem

Türkiye’de Koronavirüs Nedeniyle Ölüm Sayısı 277’ye Yükseldi

Türkiye’de koronavirüsten 63 ölüm daha gerçekleşti. Böylece toplam can kaybı 277 oldu. Bakan Koca, yeni vaka sayısının  2148 olduğunu belirtti.

Bugün 13.30’da Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu yeniden toplandı. Bakanlık Bilkent Yerleşkesi’nde toplanan kurul koronavirüs ile yeni değerlendirmeler yaptı. Bilim Kurulu Toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında ise şu açıklamalarda bulundu;

Aziz milletim, değerli basın mensupları; koronavirüs olayın başlangıç günlerini unutturdu. 24 saat içinde bile yaşam tarzı radikal değişiklikler gösterebiliyor. Çok uzun yıllardan beri dünyanın bütün ulusları bir ortak düşmana karşı savaşıyor. Dayanışma izolasyon ile gösteriliyor. Hastalığın ülkemize girmesini izolasyon ile engellemiştik. Temas, mesafe, izolasyon bu üç kelime hayati önem taşıyor. Temas halinde olmayacağız, araya mesafeye koyacağız, kendimizi izolasyon edeceğiz. Bu temel kurallar uygulanmazsa diğer tedbirler bizi koruyamaz. Uyguladığınız tedbiri başkasından talep etme hakkınız var. Özgürlüğümüzü kısıtlayan risktir. İzolasyon ülke bazından mücadele şartıdır. Bu günler tahammül ve dirayet günleridir. Bu günler geçicidir. Başarırsak ki başaracağız, birlikte gurur duyacağız. Bir yönüyle bu, halk sağlığı savaşıdır. Hedefimiz en az can kaybıyla bu savaştan çıkmaktır. Bu savaşta yayılma gücünü tanımayalım. Sizleri bu savaşın kahramanı olmaya davet ediyorum. Bu mücadelede stratejimiz sabit hayat olmalıdır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı