Gündem

Türkiye’de Koronavirüs Nedeniyle Ölüm Sayısı 574’e Yükseldi

Türkiye’de koronavirüsten 73 ölüm daha gerçekleşti. Böylece toplam can kaybı 574  oldu. Bakan Koca yeni vaka sayısının 3135  olduğunu belirtti.

En son dün ‘Çin’den gelen ilacı, yoğun bakım öncesi dönem dahil olmak üzere, tedavinin önceki aşamalarında kullanmanın daha büyük fayda sağlayacağı yönünde bir kanaatimiz var. Uygulama da bu şekilde belirlendi’ şeklinde açıklama yapan Bakan Koca, ‘Sokağa çıkma konusunda 20 yaş ve altı için getirilen uygulamada davranışlarıyla örnek olan gençlerimize, çocuklarımıza teşekkür ediyorum. Sabırlı olursak, hareketli günlerimize erken döneriz.’diyerek gençlere ve çocuklara teşekkür etti.

Dün açıklanan verilere bakacak olursak; 19.664 test yapılmış ve 76 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti. Bakan Koca Twitter’dan ‘Bugüne kadar yapılan 161.380 testin %12,18’i son 24 saat içinde gerçekleşti. İyileşen hasta sayımızda önemli artış oldu. Dün toplam 484 olan iyileşen hasta sayımız bugün 786’ya ulaştı. Virüs gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım.’şeklinde verileri açıklamıştı.İllerdeki vaka ve ölüm oranına dair son yapılan açıklamaya göre ise en yüksek vaka sayısı ve ölüm oranı İstanbul’da. Sonrasında onu İzmir ve Ankara’nın takip ettiği biliniyor. Vaka ve ölüm sayısının diğer illere göre fazla olduğu diğer iki şehir ise Konya ve Kocaeli.

Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van, Erzurum, Zonguldak dahil olmak üzere 31 şehre araç giriş-çıkışı ise İçişleri Bakanlığı’nca yayınlanan genelge ile yasaklanmıştı.

20 yaş ve altına dışarı çıkma yasağı uygulanmasıyla birlikte bazı kişilerin bu durumdan muaf olacağı da belirtilmişti. Yayınlanan ek genelgeler ile bazı istisnai durumlar belirtildi. 20 yaş altı için de ek genelge yayınlandı.Buna göre 18-20 arası yaş kamuda çalışanlar ve özel sektörde düzenli çalıştığını belgeleyenler ve mevsimlik tarım işçileri yasaktan muaf oldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı