Gündem

Türkiye’de Koronavirüs Nedeniyle Ölüm Sayısı 649’a Yükseldi

Türkiye’de koronavirüsten 75 ölüm daha gerçekleşti. Böylece toplam can kaybı  649 oldu. Bakan Koca yeni vaka sayısının  3148 olduğunu belirtti.

Son olarak İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ile video konferans yoluyla görüşen Bakan Koca, sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu; ‘COVID-19 vakalarının en çok görüldüğü İstanbul için İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, kamu ve üniversite hastaneleri başhekimleri ile video konferans gerçekleştirdik. Hastaların durumuyla, yoğun bakım ve servislerin doluluk oranını, tedavi protokolleri ve ihtiyaçları ele aldık.’

Dün yaptığı açıklama da ise ‘Test sayısında 20.000’i aştık. İyileşen toplam hasta sayımız 1.000’i geçti. Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım. Evde kalalım. Yeni uygulamada davranışlarıyla herkese örnek olan gençlere teşekkür ediyorum.’ demişti.

Sağlık Bakanlığı tarafından18 bin sözleşmeli personel alımına dair sonuçlar açıklandı. Adaylar sonuçlara  https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ulaşabilirler.KPSS-2020/5 Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yerleştirmeleri gerçekleştirildi. 06 Nisan 15.45 itibariyle adaylar sonuçlara  https://sonuc.osym.gov.tr  adresinden erişebilecekler.Geçtiğimiz günlerde 32 Bin Sağlık Personelinin alınacağı ve  sağlık personellerine ek ödemelerin 3 aylık ve  tavan olarak yüzde yüz olacağı bildirilmişti. Sağlık Bakanlığı’nca 11,000 hemşire, 1.600 ebe, 4.687 sağlık teknisyeni, psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimci, diyetisyen, fizyoterapist, iş/uğraşı terapisti, dil/konuşma terapisti alınacağı şeklinde açıklama yapılmıştı.

Sağlık Bakanlığınca valiliklere yazı gönderildi. Buna göre sağlık kuruluşlarına girişlerde maske zorunluluğu getirildiği açıklandı. Koronavirüs kapsamında alınan tedbir ve kararlara her geçen gün her geçen saat yenileri ekleniyor. Son olarak Sağlık Kuruluşlarına giren herkesin maske takması zorunlu hale geldi.

Başkan Erdoğan Kabine toplantısı sonrasında ise, ‘Günlük 20 bin test sayısını geçerek önemli bir eşiği aştık.Teşhis ve tedavi konusunda herhangi bir sıkıntımız yoktur.Yoğun bir çalışmayla Yeşil Köy Atatürk Havalimanı alanını Sancaktepe Havaalanı kısmında hastane inşa ediyoruz. 45 gün içerisinde süratle hizmete açacağız. Bizi yakından ilgilendirdiği için Avrupa ve Amerika’yı an be an takip ediyoruz. Avrupa ve Amerika tedbirleri almakta gecikti.

Devlet en çok da böyle günler için vardır.’ şeklinde açıklama yaptı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı