Gündem

Türkiye’de Koronavirüs Nedeniyle Ölüm Sayısı 725’e Yükseldi!

Türkiye’de koronavirüsten 76 ölüm daha gerçekleşti. Böylece toplam can kaybı 725  oldu. Bakan Koca yeni vaka sayısının 3892 olduğunu belirtti.

Dün açıklanan verileri ise Fahrettin Koca; ‘Günlük test sayımız yakında 30.000’i bulacak. İyileşen hasta sayımızdaki artış hızı devam ediyor. Artan test sayısına göre vaka sayısındaki artış düşük seyrediyor. Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım. Evde kalalım.’şeklinde değerlendirdi.

Dün akşam yaptığı açıklamayla Cumhurbaşkanı Erdoğan ise; “Hastalığı yayma tehlikesi olan bina, sokak, cadde, köy, mahalle, belde ve hatta ilçe düzeyindeki kimi yerleri tümüyle karantinaya alıyoruz. Evlerinde kalmalarını rica ettiğimiz 65 yaş üstü vatandaşlarımız ile kronik hastalığı olanların ihtiyaçları için Türkiye’nin her yerinde Vefa Sosyal Destek Grupları oluşturduk ki valiliklerimizin kontrolü altındadır. Bu ekipler aracılığıyla şimdiye kadar 65 yaş üstü veya kronik rahatsızlığı olan 1 milyon 320 bin vatandaşımızın temel ihtiyaçlarıyla ilgili taleplerini yerine getirdik.‘ demişti.

Ayrıca Erdoğan Atatürk ve Sancaktepe Havalimanı alanında bin yataklı iki hastane inşa edildiğini belirterek şöyle açıklama yaptı; “Bunları süratle, şöyle 45 gün içerisinde bitireceğiz ve buraları da tamamıyla insanımızın, halkımızın hizmetine sunacağız.”, “Hastanelerimizde teşhis ve tedavi konusunda herhangi bir sıkıntımız yoktur. Şu ana kadar hem sağlık hizmetleri hem gıda ve temizlik malzemeleri tedariki hem de kamu güvenliği bakımından hamdolsun kayda değer bir meseleyle karşılaşmadık.” diye de ekledi.

Ayrıca son olarak bugün Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca Koronavirüs ile mücadele tedbirlerine bir yenisi daha eklendi. Her geçen gün koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere bir yenisi eklenmeye devam ediyor. Son olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca ‘Evsizlere Konaklama Projesi’ başlatıldı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı