Gündem

Türkiye’de Koronavirüs Ölü Sayısı 131’e Yükseldi

Türkiye’de koronavirüsten 23 ölüm daha gerçekleşti. Böylece toplam can kaybı 131 oldu.

Bakan Koca yeni vaka sayısının 1815 olduğunu belirtti. 105 kişi ise koronavirüsü yendi.

Türkiye’de Koronavirüs Ölü Sayısı  131’e Yükseldi

Son olarak Bakan Koca,‘Bilim Kurulumuzla sürecin belki de en önemli toplantısını yaptık. Geliştirdiğimiz yaklaşım şu olmuştur: Hastalık, bulunduğu sınırlar içinde tecrit edilmeli, sosyal hareketlilik en alt düzeye inmelidir. 83 Milyon için önerdiğimiz tedbir, sınırlar konmuş bir hayat tarzıdır. Artık yeni bir mücadele yöntemi hayata geçiyor. Hastalığın önünü keseceğimize inanıyorum. Halkımızın, alınan tedbirlere uyması, işin üstesinden gelmemizi kolaylaştıracaktır. Herkes, kendisi virüsü taşıyormuş gibi davranmalı. Başkalarıyla temasını bu varsayıma göre sınırlandırmalı. Bu dönemde, mümkün mertebe kendimizi evde izole etmeliyiz. Tedbirlere uyarak evinde kalan halkımıza teşekkür çok iyi başladık. Aynı ciddiyetle devam edelim.’şeklinde açıklama yaptı.

Dün alınan kararlara göre İç hat Bilet satışları durduruldu. Havayolu ile şehir dışına çıkmak isteyenlerin seyahatlerini ise ‘Seyahat İzin Belgesi’ alması koşulunda gerçekleştirebilecekleri açıklandı. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine “Uçak/ Otobüs” seferleri ile ilgili bir genelge daha gönderildi. 29 Mart 2020 saat 06:00’dan itibaren uçuşlar“Seyahat İzin Belgesi” olmadan yapılamayacak.

Havayolu ile düzenlenecek uçuşlarda da yolcular, 29.03.2020 tarihinde saat 06:00’dan itibaren Seyahat İzin Belgesi olmadan seyahat edemeyecek. Bu nedenle Türk Hava Yolları başta olmak üzere tüm hava yolu firmaları seyahat izin belgesi olmayan vatandaşlara bilet satışı yapmayacak ve uçak ile seyahat etmelerine kesinlikle izin vermeyecek.

  • Tüm vatandaşların bulundukları şehirde kalmaları esas olacak. Ancak 28.03.2020 tarih ve 6009 sayılı Genelgemiz de belirtilen;
  • a) “Tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilen,
  • b) Birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar,
  • c) Özellikle son on beş gün içerisinde gelmiş olduğu yerde, kalacak yeri bulunmayan vatandaşlar, “Seyahat İzin Kurullarından” seyahat izin belgesi alarak hava yolu ile seyahat edebilecek.
Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı