Gündem

Türkiye’nin Maldivleri İş Makinelerine Yenik Düştü!

Salda Gölü bembeyaz kumsalı ile benzersiz doğa harikalarından birisidir. Açık mavi denizi, beyaz kumsalı ile Türkiye’nin Maldivler’i olarak biliniyor. Salda Gölü Burdur İli’ne bağlı bir göldür. Son yıllarda popülerliği oldukça artan Salda Gölü turistik bir yer haline gelmiştir.

Salda Gölü ‘ Özel Çevre Koruma Bölgesi ‘ ilan edilmişti. Fakat iş makineleri çalışmaya başladı. Sosyal medya Salda Gölü’nden gelen inşaat çalışması görüntüleri ile gündeme oturdu.

Mehmet Göker ‘in twitter hesabından paylaşmış olduğu yazı: ‘ Corona Virüsü salgını nedeni ile ziyarete kapatılan, doğallığına dokunmayacağız dedikleri Salda Gölü’nü iş makineleri ile katletmeye başladılar ‘ yazısını paylaştı. Salda Gölü’nde iş makinelerinin çalışmaya başladığı bilgisini CHP Burdur Millet Vekili Mehmet Göker sosyal medyadan vatandaşlara duyurdu. Sosyal medya hesaplarından vatandaşlar da tepkilerini belirtti.

Burdur’da bulunan doğa harikası Salda Gölü ve çevresi ile ilgili tartışma uzun süredir gündemdeydi ve Salda Gölü’nde yürütmenin durdurulmasına yönelik dava reddedilmiş ve Millet Bahçesi yapılması kararı alınmıştı. Gerekçesi ise Salda Gölü’nün çöplük gibi olması ve vatandaşa yönelik tesislerin bulunmamasıydı.

Türkiye’nin Maldivleri olan Salda Gölünde Millet Bahçesinin ilk çalışmaları başlamış bulunmaktadır.

Salda Gölü kıyısındaki beyaz kumların iş makineleri ile taşınmaya başlandığı görüntülendi. CHP Doğa Hakları’ndan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca çıplak ayakla bile basılmaması gereken beyaz kumların kamyon ve iş makineleri ile kirletildiği , binlerce yılda oluşan doğal ve özel sahilin geri dönülmez bir şekilde kirletildiğini açıkladı. Gülizar Biçer Karaca twitter hesabından ‘ Korona salgını fırsatçılığı. Salda Gölünün talanı başladı. Bakan Murat Kurum eseriniz ile övünüyor musunuz ? ‘ açıklamasında bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ da sosyal medya hesabından isyan etti.

Salda Gölü’nün corona virüsü sebebiyle ziyarete kapatıldığı zaman da çalışmalara başlaması da ayrı bir tartışma konusu oldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı