Gündem

Türkiye’ye Meteor Mu Düştü?

Bir bu eksikti dedirten bir haberi sizlerle paylaşcağız.Türkiye’ye meteor mu düştü?

 Geçtiğimiz gün doğuda bulunan pek çok ilde bulunan vatandaşların yapmış olduğu ihbarlar üzerine UMKE ve AFAD ekipleri bu ihbarı araştırmaya başladılar.

Bu meteor düşmesi nedir? “Türkiye’de Erzincan, Erzurum, Sivas, Tunceli, Bingöl, Diyarbakır, Ordu, Elazığ ve Trabzon illerine meteor düştü!” ihbarları ne kadar doğru?

Tüm bu merak edilen ayrıntıları haberimizde sunduk.

Ayrıntılara geçmeden önce ilk sorulması gereken soru meteor düşmesi nedir? olmalıdır.

Geçen akşam arka arkaya yapılmış olan “Türkiye’nin doğusuna meteor düştü!” söylentilerinden sonra bugün en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer alıyor.

Peki, dün Tunceli, Erzurum, Sivas, Erzincan, Bingöl, Elazığ, Diyarbakır, Ordu ve Trabzon illerine görülen gök taşı olduğu düşünülen bir cisim vatandaşlar tarafından görüntüleri çekildi.Bölgede bulunan meteoroloji yetkililerinin tahminlerine göre 20.31 sırasında olay meydana geldi.

 Yapılan değerlendirmeye göre beklenen bir gök taşı yağmuru olduğu düşünülüyor.

Atmosferin üst kademelerinde oluşan olayda patlama sonucu gök gürültüsüne benzer bir ses meydana geldi.

AFAD ve UMKE ekiplerine çok sayıda ihbar yapıldı. Ypaılan ihbara göre gökyüzünde bir ışık demeti görüldü.Pek çok ilden izlenen ışık sonrası jandarma, AFAD, UMKE ekiplerine Göktaşı düştü! ihbarı sonucu araştırılmaya başlandı.

Erzurum, Erzincan, Tunceli, Sivas, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Ordu ve Trabzon illerinden görülen bu olay sonucu herhangi bir yerde meteor parçalarına rastlanmadı.Göktaşı düşmesi hakkında resmi bir açıklama gelmedi.

METEOR DÜŞMESİ NEDİR?

Meteor düşmesi olduğu düşünülen görüntülerden sonra meteor ve meteor düşmesi olayları tekrar gündem konusu oldu.Gök taşları bazen Dünya’nın atmosferine girmekte ve atmosfere giren gök taşlarına da meteor denilmektedir.Genel olarak kum tanesi ile çakıl taşı büyüklüklerinde olan meteorlar atmosferde yanarak ışık meydana getirir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı