Gündem

Ücretsiz İzne Çıkarılan Çalışanlara Maaş Müjdesi Geldi!

Koronavirüs salgını nedeniyle dışarı çıkma sınırlandırılmışken pek çok işyerinin çalışanlarını ücretsiz izne çıkardıkları belirlendi. Maddi açıdan zorluk yaşayan çalışanlar için yeni bir karar alındı. Hükümet bu süreçte desteğe ihtiyacı olan vatandaşlar için geçtiğimiz haftalarda destek paketi açıkladı. Destek paketinin sınırları her geçen gün biraz daha genişletiliyor.

Bakan Albayrak Müjdeyi Verdi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak koronavirüs salgını ardından bazı yeni önlemler alındığını açıkladı. İşverenleri tarafından ücretsiz şekilde izne çıkarılan vatandaşlara maaş desteği için müjdeli haber verildi. Bu süreçte öncelikli olan vatandaşların işlerini kaybetmemeleri olarak ifade edilirken alınan yeni önlemler hakkında da açıklamalarda bulundu.

Berat Albayrak açıklamalarında ‘1 haftalık süreçte G-20 Hazine Bakanları toplantısını tamamlamış olduk. Bu süreçte ülkeler arasında bulunan ilişkilere ve ticaret sürecinde ket vurmadan süreci kısa sürede bitirmeyi hedefledik. Ülkeler bu süreci yaşanabilecek sorunların önüne geçerek dayanışma ve birlikte çalışma ile çözebileceklerini ifade ettiler.

Yardımların Çapı Genişletildi

berat albayrak

Dar gelirli aileler için verilecek olan nakit yardımın sınırlarının genişletilmesine karar verildi. Artık ücretsiz şekilde kendi istekleri dahilinde işverenleri tarafından izne çıkarılan çalışanlara da bu süreçte maaş desteği ödenecek. Bu süreçte işverenler firma olarak da desteklenecek. Halkbank tarafından başlatılan ve devlet destekli olarak devam eden süreç içerisinde Esnaf Destek kredileri açıklanmıştı. Zorluk yaşayan esnaflar kredi desteklerinden uygun faiz oranlarında ve ödeme erteleme seçeneğinden faydalanarak yararlanabilecekler.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı