Gündem

Ücretsiz Maske Alamayan Vatandaşlar İçin Eczanelerden Açıklama Geldi!

Koronavirüs önlemleri çerçevesinde maske kullanımı zorunlu hale gelmişti. Maske satışında yaşanan aksaklıkların ardından devlet açıklama yaparak ücretsiz maske dağıtımı gerçekleştirileceğini açıklamıştı. Eczanelerden ücretsiz olarak alınması planlanan maskeler için ülke genelinde pek çok vatandaş büyük mağduriyet yaşadı. Büyük birkaç ilde maske  dağıtımı başladı ancak diğer illerde eczanelere henüz maskelerin gelmediği ve pek çok vatandaşa mesaj gönderilmediği ortaya çıktı.  

Eczacılar yoğunluğun yaşanmaması için vatandaşlara uyarılarda bulunmuştu. Özellikle kod gelmeden maske dağıtımı yapılmadığının, kodlarla sisteme giriş yapıldığının altı özellikle çizildi. Pek çok vatandaş ise mesaj gelmemesinden dolayı şikayette bulundular.

Eczacılar Birliği Vatandaşlara Seslendi!

Ücretsiz maske dağıtımı için yaşanan aksamalar sebebiyle Türkiye Eczacılar Birliği’nden açıklamalar yapıldı. Geçtiğimiz günlerde Ankara ve İstanbul gibi büyük illerin de arasında bulunduğu 31 il genelinde maske dağıtımlarının resmen başladığı belirtildi.

Ankara’da 2 bine yakın eczaneden toplam 8 milyon maske dağıtımının gerçekleştirildiğinin altı çizildi. İstanbul’da ise taleplerin karşılanması için yaklaşık 10 gündür maske dağıtımı için çalışmalar devam ediyor. Diğer illerde yaşanan maske mağduriyetinin artması üzerine vatandaşlara eczacılar birliğinden yeni bir açıklama yapıldı. Açıklamaya göre diğer illerde yaşanan mağduriyetin diğer hafta sonuna kalmadan son bulacağı belirtiliyor. Tüm vatandaşların en kısa sürede ücretsiz maskelerine ulaşması bekleniyor.

Yaşanan sorunun , eczanelerde ortaya çıkan yığılmadan dolayı meydana geldiği ve bir anlamda yığılmaların engellenmesi için maske dağıtımının kademeli olarak yapıldığı ifade ediliyor. Bundan sonraki dönemlerde de 10 günde bir yapılacak maske dağıtımının nasıl yapılacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı