Gündem

Ücretsiz Maske Dağıtımı için Başvuru Sayfası Değişti/Yenilendi!

Bir önceki gün PTT’den yapılan açıklamalarda ve Devletin ücretsiz maske dağıtımı yapacağı bildirildi. Haftada vatandaşlara 3 kattan oluşan 5 adet sipariş verebilme hakkı tanımlandı. Vatandaşların bu maskeleri internet üzerinden alabilmesi için başvuru yapması yeterliydi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘ın verdiği talimat ile başlatılan sokağa çıkma yasağının hemen ardından 20 ila 65 yaş arasındaki her vatandaş ücretsiz maskelerden yararlanabileceği açıklanmıştı.

Başvuru Adresi Yenilendi!

Masker siparişleri önce PTT resmi sitesi üzerinden alınmaya başlanmıştı. Ancak bir süre sonra site çökmesi üzerine bir açıklamaya yer verildi. Yapılan son dakika açıklamalasında başvuruların e Devlet Kapısı üzerinden de yapılabileceğine yer verildi. Alt yapısı ve trafik yoğunluğunu kaldırabilecek olan E Devlet sayfası üzerinden tc ve şifre bilgilerinizi girdikten sonra sisteme giriş yapabileceğiniz şu ifadelerle belirtildi:

“Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının koordinasyonunda ‘https://maske.epttavm.com’ üzerinden yapılacak başvurulara kısa sürede yoğun bir ilgi oldu. Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, ücretsiz maske taleplerinize ilişkin başvurularınızı en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden alacağımızı bildirmek isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz”

PTT‘nin Sayfası Hizmet Veremez Hale Geldi!

PTT ‘nin Avm sayfası olan PttAVM, kısa sürede milyonlarca kişinin girmesi sebebiyle hizmet vermez hale geldi. Şimdi PTT ‘nin maske sipariş sayfasına girildiğinde şu sayfa görünüyor:

E-Devlet’ten de Sipariş Verilebilecek!

E devlet kapısı üzerinden sipariş için başvuru ekranı henüz açılmadı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada başvuru sayfasının kısa sürede açılacağına yer verildi. 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı