Gündem

Ücretsiz Maske Kodları ‘Hayat Eve Sığar’ Uygulamasından da Alınabilecek!

Hayat Eve Sığar Uygulaması, Sağlık Bakanlığı tarafından çevrenizde bulunan corona virüsün yayılımını veriler ile sunmaktadır.Hayat Eve Sığar uygulamasına yeni bir özellik eklendi ve bu özellik sayesinde uygulamadan maske talep edilebiliyor.Artık uygulama size her hafta maske kodunuzu söyleyecek.

Geçen haftalarda Sağlık Bakanlığı tarafından corona virüs salgını hakkında bilgilendirmek amacı ile yayınlanmış olan Hayat Eve Sığar uygulaması, oldukça yararlı bir uygulama oldu.Ülkemizde 20 yaşüstü ile 65 yaş altındaki vatandaşlara haftalık 5 maske ücretsiz olarak dağıtımı yapılıyordu.Bu maskeler telefonlara gelecek olan onay kodu ile alınabiliyor fakat bazen onay kodunu almak uzun sürebiliyor ve sıkıntılar yaşanıyordu.

Hayat Eve Sığar uygulamasına eklenen yeni özellik sayesinde ücretsiz maske kodlarına uygulama üzerinden de erişim sağlanabilecek.

Android ve iOS sürümü bulunan akıllı telefonlar için uyumlu olan Hayat Eve Sığar uygulamasından maske kodu alabilmek için uygulamanızın güncel olup olmadığını kontrol etmelisiniz.Daha sonra “Sağlık Durumu” bölümünde bulunan “Maske Talep Et” kısmına tıklayarak onay kodunuzu alabiliyorsunuz.Ücretsiz maske için kodunuzu alarak eczanede maskenizi alabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilmiş olan Hayat Eve Sığar uygulaması, en yakınınızda bulunan sağlık kuruluşlarını gösterdiği gibi çevrenizde bulunan corona virüse yakalanan kişilerin hangi bölgelerde yoğun olduğunu da görebiliyorsunuz.Tehlikeli bölgeleri harita üzerinde gösteren bu uygulama, vatandaşların  dışarıya çıktığı zamanlarda daha dikkatli olmasını sağlamaktadır.

Son zamanlarda corona virüs vaka sayılarında olumlu gelişmeler alan ülkemizde dün ilk kez iyileşen hasta sayısı, aktif vaka sayısını geçti. Ülkemizde açıklanmış olan son verilere göre 126.045 kişi corona virüse yakalanırken, bu vakaların 63.151’ide iyileşti.Bunun yanında 3.397 vatandaşımız virüs sebebi ile hayatını kaybetti.Türkiye’deki yeni vaka sayıları da son zamanlarda düşüşe geçmiştir.Corona virüs salgınının yavaş yavaş kontrol altına alınması, Ramazan’dan sonra hayatın normalleşmeye başlamasını gösteriyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı