Gündem

Üniversiteler Tatil Mi? YKS Ne Zaman Yapılacak?

Bilim Kurulu Toplantısından sonra, Milli Eğitim Bakanı Zİya Selçuk ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ortak bir basın açıklaması düzenledi. Bu açıklamada merak edilen birçok soru soruldu ve cevaplar verildi. Uzaktan eğitime 1 ay daha devam edilecek olması akıllarda yks sınavının ertelenip ertelenmeyeceği hakkında şüphe uyandırmıştı.  

YÖK Başkanı Yekta Saraç süreçle ilgili detaylı bilgi verdi. Bu sene içerisinde gerçekleştirilecek birçok sınavın ertelenip ertelenmeyeceği hususunda açıklamalarda bulundu. Üniversitelerde bahar döneminde yüz yüze eğitimin olmayacağını belirten Saraç, Uzaktan eğitime devam edileceğini ve uzaktan eğitim ile sunulamayacak programların yaz ayları içerisinde tamamlanacağını aktardı.

Herkesin merakla sorduğu YKS ertelenecek mi sorusu YÖK Başkanı tarafından cevaplandı. Saraç, bu sene YKS’nin 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılacağını açıkladı. “Soruların kapsamı ve alanları Milli Eğitim Bakanlığı ile uyum içinde, onlardan gelen tekliflere göre şekillenecek.” diyen Saraç, “Sınava girecek öğrencilerimiz rahat olsun, daha önce yapılan çerçevede bir sınav olacaktır.” şeklinde konuştu.

Ayrıca Saraç, “Bu sene bahar dönemi eğitim öğretim sürecini sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretimle sürdürmeye karar verdik.” dedi.

YÖK Başkanı Yekta Saraç, Bu sene bahar dönemi eğitim öğretim sürecini sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretimle sürdürmeye karar verdik.” dedi.

Saraç, şöyle konuştu:

“Uzaktan eğitim, açıköğretim ve dijital öğretimle sunulamayacak program, ders ve uygulamalı dersler yaz aylarında tamamlanacak. Üniversitelerde bahar döneminde yüz yüze eğitim yapılmayacaktır. “

YKS Ertelendi

Kısa sürede bütün dünyaya yayılan ve binlerce kişinin ölümüne sebep olan koronavirüsün, insanların eve kapanması ile bulaşma hızı yavaşlamakta. Bu açıdan uzaktan eğitim ve çeşitli sınavların tarihlerinde erteleme yapılması önemli idi. Elzem ihtiyaçlar dışında insanların dışarı çıkıp taşıyıcı virüs olmaları ve ailelerine de bu virüsten bulaştırmaları engellenmesi amacıyla #Evdekal hashtagi ile üzerinden  sosyal mesajlar veriliyor. Sokağa çıkma yasağı ise henüz duyurulmadı ve insanların elinden geldiğince kendilerine dikkat edilmesi söylendi.YÖK Başkanı Saraç, YKS’nin 25-26 Temmuz’da yapılmasının kararlaştırıldığını açıkladı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı