Gündem

Van Valisinden Açıklama, Deprem 4.7 Büyüklüğünde!

Van Şehrimizde, saat 08.44’te 4,7 büyüklüğünde olan deprem meydana geldi. Dakika içerisinde ayrı ayrı 4 artçı deprem daha gerçekleştiğini Van’da Van Valiliği Açıklama yaptı.

AFAD’ınaçıklamış olduğu verilerine göre deprem 13 kilometre derinlikte gerçekleşti.

Van Şehrimizin Tuşba ilçesinde 4 artçı depremler ve 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldiği kaydedildi.

Son verilere göre Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının ( AFAD ) internet sitesinde açıklamış olduğu verilere göre, Tuşba ilçesinde gerçekleşen deprem saat 08.44’te 4,7 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

13 kilometre derinlikte gerçekleşti.

Van Şehrimizde Tuşba ilçesinde gerçekleşen deprem Kısa süreli paniğe neden olan depremin herhangi bir can ve mal kaybına neden olmadığı bildirildi..

Van Şehrimizin Valisi olarak görev yapmakta olan Bilmez’in açıklaması şu şekilde: “Tuşba ilçemizde saat 08:44 itibariyle 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. İlk belirlermelere göre herhangi bir can kaybımız ve hasarımız yoktur. Hepimize geçmiş olsun.” diyerek taziyelerini belirtmiştir.

Son zamanlarda Van Şehrimizde sık sık depremler olması dikkatleri üzerine toplamıştır. Depremin kaynağı ise Türkiye-İran sınırda da etkisini şiddetli gösterdiği açıklanmıştır. Şu zor günlerde Doğanın da ne kadar güçlü bir yapısı olduğu analizciler tarafından da gündeme getirilmektedir.

Bu Deprem 23 Ekim 2011 Günü Gerçekleşen ve 9 Kasım 2011 Günü Gerçekleşen Depremleri Hatırlattı

Tarihte yeri çok eski olan ancak Van’ın en zor günlerinden biri olan 23 Ekim 2011 günü meydana gelmiş olan Van – Erciş merkezli depremi ve 9 Kasım 2011 günü yaşanan Van-Edremit merkezli depremi; Van ve ilçelerinde çok kuvvetli bir şekilde hissedildiği gibi, bölgenin yapı stoğu nedeniyle yıkıcı hasar yaratmış ve çok sayıda can kaybına neden olmuştu. 9 Kasım ve 23 Ekim 2011 depremlerinde toplam 644 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 1.966 vatandaşımız yaralanmış, 252 vatandaşımız ise enkazlardan sağ olarak kurtarılmıştı.

Umarım bu acı verici hadiseler bizlere nasıl önlem alabileceğimiz hakkında tecrübe ve ders olacaktır. Depremin olup olmayacağının garantisi yoktur ancak alınacak tedbirler bizim elimizdedir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı