Gündem

Virüs Kargo Paketlerinde Canlı Mı Kalıyor?

Corona virüs salgınından korunmak için İngiltere’de ortak bir çalışma düzenlemiş olan üç üniversite, eve teslim edilen kargo paketlerin üç gün boyunca eve sokulmaması gerektiği ya da dolap gibi bir yerde izole edilmesi gerektiğini söyledi.

Corona virüs salgını dünya çapında etkisini göstermeye devam ederken, mücadele ile ilgili alınacak önlemler hakkında uyarılar da gelmeye devam etmektedir.

Türkiye’de de sürekli gündem konusu olan kargolar ile ilgili önemli bir araştırma yapıldı ve İngiltere’nin Bath, Bristol ve Southampton üniversiteleri birlikte hareket etti.

Corona virüs salgını sürecinde internet alışverişinin artması sonucu kargo teslimatlarının da çoğalması ile ilgili yapılan araştırmada, alınabilecek önlemlerden özellikle bahsedildi.

Tüm dünyayı etkisi altına almış olan corona virüsü(Covid-19) etkisini sürdürmeye devam ederken ve ortaya çıkmasından bu yana uzun süre geçmesine rağmen alınması gereken önlemlere her geçen gün yenileri eklenmektedir.

İngiltere’nin Bath, Bristol ve Southampton Üniversiteleri’nin ortak bir şekilde yürütmüş olduğu araştırma sonucu kargolar ile ilgili alınması gereken önlemlere dikkat çekilmiştir.Salgının başlaması ile birlikte internetten yapılan alışveriş oranın da hızlı bir şekilde artması sebebi ile virüsün bulaşmasının kargolarla artabileceğine değinildi.

Yapılan Araştırma Sonucu Virüs 72 Saat Boyunca Canlı Kalabiliyor.

Yapılmış olan araştırma sonucu, eve gelen kargolar en az üç gün boyunca açılmaması gerekmekte ve corona virüsünün bu tip yerlerde 72 saat kadar canlı kalarak bulaşmaya devam ettiği açıklandı.Uzmanların yaptığı açıklama da “Teslim edilen paket, üç gün boyunca ayrı bir yerde ya da dışarıda durduğu zaman virüs ölmektedir.Bu sayede risk en düşük seviyeye düşer.Eğer üç gün dışarıda bekletme gelen ürününüz için mümkün değilse, bekletebildiğiniz en uzun süre bile riski düşürmeye yardımcı olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı