Gündem

Vodafone, Veri Yükleme Hızını 4 Kat Artırdı!

Koronavirüsün etkisini göstermeye devam ettiği şu günlerde, evlerde vakit geçiren kişilerin en büyük vakit geçirme aracı kuşkusuz internet. İnternetin hızı da bu süreçte oldukça önem teşkil etmeye başladı. Konuyla ilgili Vodafone’dan bir açıklama geldi. Açıklamaya göre Vodafone, mevcut ve yeni gelecek fiber ev interneti müşterilerinin veri yükleme (upload) hızını ücretsiz olarak 4 kat artırdığını duyurdu.

Vodafone’ın veri yükleme hızını 4 kat artırmasıyla, özellikle YouTube gibi sosyal medya platformlarına video yükleyen, online oyun oynayan, uzaktan eğitim uygulamaları kapsamında ödev yapan, dosya aktarımı gerçekleştiren, canlı yayın yapan ya da video konferans ile görüşme gerçekleştiren müşterilerinin internete veri yükleme süresini ciddi ölçüde kısalacak. Vodafone tarafından fiber ev interneti müşterilerinin altyapılarına göre kademeli olarak güncellemeler yapılacak. Müşterilerin, daha hızlı veri yükleme hizmetinden 1 Haziran 2020 tarihine kadar faydalanabileceği belirtildi.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy konu ile ilgili;

“İçinde bulunduğumuz olağanüstü dönemde ülkece alınan tedbirlere uymamız ve evlerimizde kalmamız büyük önem taşıyor.Bu dönemde günlerini evde geçiren müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak üzere yeni bir kampanya başlattık.Kampanya kapsamında, mevcut ve yeni gelecek fiber ev interneti müşterilerimizin veri yükleme hızlarını ücretsiz olarak 4 katına çıkarıyoruz. Böylece, evden çalışan, uzaktan eğitim gören, online oyun oynayan ya da internete video yükleyen müşterilerimize daha kaliteli ve verimli bir ev interneti deneyimi sunmayı hedefliyoruz. Vodafone olarak, ‘önce dijital’ düşünerek herkes için çözüm olacak bir dijital gelecek için çalışmaya devam edeceğiz.”dedi.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamada bakanlık ile operatörler arasında varılan mutabakata varıldığını belirtti. Mutabakata göre operatörler 81 milyon cep telefonu abonesine Ramazan’da 1 GB interneti ücretsiz sağlayacak.

Ayrıca Karaismailoğlu; “Kovid-19 tedbirleriyle gördük ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 18 yılda haberleşme altyapısına yaptığımız yatırımlar sayesinde ülkemiz bu konuda dünyanın en iyi altyapılarından birine sahip durumda. Keza neredeyse eğitimden çalışma hayatına kadar her şey dijital ortama kaymasına ve erişim altyapısına talep birkaç kat birden artış göstermesine karşın hiçbir aksama yaşanmadı.”dedi.

EBA için ücretsiz 8 GB internet tanımlandığını hatırlatan Karaismailoğlu;”Bu içeriğe erişecek öğrenci sayısında hiçbir sınırlandırma da yaptırmadık. Koronavirüsle mücadele ederken devlete düşen görevler yanında özel sektörümüzün de yerine getirmesi gereken sorumlulukları olduğu muhakkaktır. GSM operatörlerimiz de bu süreçte elini taşın altına koydu ve güzel işler başardı. Sağlık çalışanlarımıza, öğrencilerimize ve 65 yaş üstü vatandaşlarımıza destek sağlayan operatörlerimiz hiçbir aboneyi ayırmadan destek sağladı. Hatta konuşma süresi olarak da ekstra destekler gündemde. Tam detayları kendileri açıklayacak. Pandemi sürecinde örnek bir çalışma ortaya koyan operatörlerimiz Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone’a vatandaşlarımız ve kullanıcılarımız adına teşekkür ediyorum.”ifadelerinde bulundu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı