Gündem

Wuhan’daki Tüm Korona Hastaları Taburcu Edildi!

Koronavirüs ile ilgili birçok gelişme yaşanırken koronavirüsün tüm dünyaya yayıldığı Çin’in Wuhan kentinden de konuyla ilgili bir sevindirici haber geldi. Çin Ulusal Sağlık Komisyonu tarafından, salgının ortaya çıktığı Wuhan kentindeki tüm hastaların taburcu edildiği açıklandı.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu Sözcüsü Mi Feng, korona virüs salgınının ortaya çıktığı Hubei eyaletinin Wuhan kentinde tedavi gören tüm hastaların taburcu edildiğini açıkladı. Mi Feng; ‘Vuhanlı doktorların ve onlara yardım etmek için ülkenin her yanından gelen sağlık personelinin ortak çabaları sayesinde, 26 Nisan itibarıyla Vuhan’daki hastanelerdeki Kovid-19 hastalarının sayısı sıfır oldu’dedi.Wuhan’da 46 bin 452 korona virüs vakası tespit edilirken, koronavirüs hastalarından 3 bin 869’u yaşamını yitirmişti. Çin’deki son verilere göre vaka sayısı 82 bin 827 iken, hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 632’ye yükseldi. Çin’de korona virüs tedavisi gören 77 bin 394 kişi ise iyileşerek taburcu oldu.

Çin’de koronavirüs hastalarının tümü iyileşip taburcu edilirken, koronavirüsün Çin’de bir laboratuarda üretildiği iddiaları hala gündemde. ABD ile Çin bu konuda birbirlerini suçlarken pek çok uzman bu virüsün doğal yollarla oluşmadığına dair fikir beyan ediyor.

Çin’in Wuhan kentindeki Viroloji Enstitüsü’de bir buzdolabında, koronavirüsün de içinde bulunduğu 1500 farklı virüsün saklandığına dair bir fotoğraf karesini 2018 yılında Çin Haber ajansı  Twitter üzerinden paylaştı ve  daha sonra fotoğrafın silindiği ortaya çıktı.

İngiliz basını, insanlara yarasadan geçen koronavirüs de dahil olmak üzere yaklaşık 1500 farklı virüsün saklandığı buzdolaplarından birinin kapısının kırık olduğunu belirtti. Ayrıca haberde, ilk olarak devlete ait China Daily gazetesinde 2018 yılında yayınlanan fotoğrafların geçen ay Twitter’da yayınlandığı ve  ardından da silindiği belirtildi. Öte yandan, fotoğraflar silinmeden önce bir kullanıcının da fotoğrafa “Mutfağımdaki buzdolabımda daha iyi mühürler gördüm” yorumunu yaptığı ifade edildi.

Koronavirüs milyarlarca insanın evlerine kapanmasına ve endişe ile aşı ve ilaç haberi beklemesine sebep olurken koronavirüsün nasıl ortaya çıktığı konusu hala tam bir muamma. Koronavirüs ile ilgili zaman zaman gündeme gelen ‘laboratuarda üretildi’ iddialarına destek veren bir isim de Nobel Tıp Ödülü’nü 2008’de alan Fransız doktor Luc Montagnier.

Nobel Tıp Ödülü’nü 2008’de alan Fransız doktor Luc Montagnier, “Bu virüs, doğal yollarla ortaya çıkmadı, bu tam profesyonel bir iş. Bunun hangi amaçla yapıldığını bilmiyorum” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı