Gündem

Yemeksepeti’nin Restoranlara Destek Projesi: Restoran Destek Çeki!

Bu zorlu süreçte bir destek de Yemeksepeti’nden geldi. Oldukça popüler olan uygulama sadece paket servis ile işlerini yürütmekte olan restoranlara destek olabilmek amacıyla, kullanıcılarının katılımıyla bir kampanya düzenleyeceğini açıkladı.

Ticaret Bakanlığı’nın başlattığı “E-ticaret olarak KOBİ’lerin Yanındayız” kampanyasına, TOBB’un katkılarıyla “Kazandıran Restoran Destek Çeki” projesi ile  Yemeksepeti de destek olacak .TOBB iş birliği ile düzenlenen kampanyada Yemeksepeti kullanıcıları belirli miktarlardaki “Kazandıran Restoran Destek Çeki” satın alacak ve bu çekleri favori restoranlarında kullanabilecekler.

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, Kazandıran Restoran Destek Çeki’nin koronavirüsün yol açtığı bu zorlu süreçte restoranlara destek olmayı amaçlayan bir proje olduğunu vurguladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı RifatHisarcıklıoğlu ise; “Bu dönemde restoranlarımızın tek gelir kaynağı olan paket servis hizmetini artırmak ve dijitalleşmenin gücünden faydalanmak amacıyla “Kazandıran Restoran Destek Çeki” kampanyasının başlatıldığını ifade etti. Nevzat Aydın’ın aktarımlarına göre proje yaklaşık 10 bin restorana sunulacak.  Projede “40 Öde – 50 Ye”, “75 Öde – 100 Ye” ve “150 Öde – 225 Ye” özelliklerinde 3 adet çekçeşidi bulunuyor.

Kullanıcıların bugün 40 TL, 75 TL veya 150 TL değerinde ödeme yaptığı çekler karşılığında, satın alınan günü takip eden 60. günde, Cüzdan hesaplarına 50 TL, 100 TL ya da 225 TL bakiye yüklenecek ve bu bakiye çek satın alımı yapılan restoranda Cüzdan ile ödemelerde kullanılacak. Uygulamada  tarih kısıtlaması olmayacak. Ayrıca yüklenen Cüzdan bakiyesi  tek seferde kullanılabildiği gibi  farklı farklı siparişlerde de  kullanılabilecek.

Belirtilene göre çek ürünleri sadece ödemesi Online Kredi/Banka Kartı ile yapılan siparişlerde satın alınabilecek aynı sepette hem çek hem yemek siparişi verebilme olanağı da sunulacak. Ayrıca  bir sepette en fazla 1000 TL değerinde çek satın alımı yapılabileceği de belirtildi.

Bununla birlikte hatırlayacak olursak İçişleri Bakanlığı’nın ‘Normalleşme’ çizelgesinde, 3. aşamada da restoran ve kafelerin sosyal mesafe ve hijyen kuralları uygulanarak  yaş sınırı olmadan  herkese açılacağı belirtiliyor. 2021’de başlayacak olan 3. aşama için öngörülen bu plana göre de ülke genelinde pozitif vaka çıkmaması bekleniyor olacak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı