Gündem

Yerli Üretim Dezenfektan; Borel Satışa Çıktı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, BOREL markası adıyla üretime başlanacak olan yerli dezenfektanın ‘Tanıtım Törenine’ne katıldı. BOREL’in yarından itibaren satışa çıkacağını söyledi.

Dünya’yı etkisi altına alan korona virüs sebebiyle ülkelerdeki tıbbi malzeme ve ilaç tedariğinde ciddi sıkıntılar oluşmaya başladı. Hal böyle olunca sağlık sektöründe büyük ihtiyaçlar meydana geldi. Bu zor günler de fırsatçılarda iş başına geçerek sahte dezenfektan ve maske üretimi yaparak piyasaya sürdüler. Bunu engellemeye çalışan bakanlık, konuya el attı. Yerli ve milli olarak BOREL markası adıyla piyasaya girecek olan dezenfektanlar için tanıtım lansmanı düzenlendi.

Yerli ve Milli Dezenfektan: BOREL

Bakan Fatih Dönmez yapmış olduğu açıklamaya göre BOREL marka el dezenfektanları yarından itibaren raflarda satışa çıkacak. İçerdiği maddeler ile ciltte dermatolojik bir rahatsızlık yaratmayıp elde var olan yaralarında kısa sürede iyileşmesine yardımcı olacak.

Korona virüse karşı dünya çapında büyük bir mücadele veriliyor. Bu günlerde en çok ihtiyaç duyulan ürünlerin başında temizlik ve hijyen ürünleri geliyor. Bakan Dönmez’in de yaptığı açıklamaya göre korona virüse yakalanmamak için ellerimizi muhakkak temiz tutmalıyız. Çalışan insanlar için sık sık ellerini yıkamak zor olduğu için kolonya ve el dezenfektanları öneriliyor.

Talebin yoğun olduğu bu günler de hijyen ürünlerine ulaşmada sıkıntı çeken vatandaşlarımız için Bakanlığımız yoğun bir üretime başlamış bulunuyor. Bakan, 100 mililitrelik paketler de satışa sunulacak olan BOREL dezenfektanın, ciltte herhangi bir dermatolojik rahatsızlık vermeyeceğini de sözlerine ekledi.  Bakan Dönmez ayrıca yarından itibaren farklı satış kanallarıyla BOREL’in vatandaşlara ulaştırılacağı bilgisini de verdi.

100 mililitrelik BOREL’in fiyatı ise 7.45 TL olarak belirlendi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı