Gündem

Yılmaz Özdil Korona Salgınında İzmir’i İşaret Etti

Ülkemizde de corona virüs salgını devam ederken Yılmaz Özdil’den beklenmedik bir çıkış geldi. Özellikle en kalabalık şehirlerin salgından etkilendiğine vurgu yaparken İstanbul’dan sonra İzmir’in büyük bir darbe aldığını belirtti. İzmir’de durumun çok ciddi olduğunu ancak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından bir açıklama yapılmadığını belirtti. İnsanların yapılacak doğru bir açıklama sonucunda alarma geçerek gerekli önlemleri alması gerektiğinin altını çizdi.

Virüs Salgınında İzmir Halkını Uyardı!

Sözcü Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil bu akşam bir Youtube kanalına konuk olarak katıldı. Gazeteci Ruhat Mengi’nin kanalında dünyanın gündeminde olan virüs salgını hakkında konuştu. Ülkemizde virüs salgının yeteri kadar ciddiye alınmadığını ve böyle giderse İtalya’nın yaşadığı zor günleri ülke olarak yaşayabileceğimizi belirtti. İnsanların bu konuda bilinçlendirilmemesi sebebiyle tehlikenin boyutunun arttığını ifade ederken duruma tepki gösterdi. Salgın tüm ülkeye yayılmışken İzmir hakkında sarsıcı açıklamalarda bulundu.

İstanbul’da vaka sayısı her geçen gün artarken ikinci büyük darbeyi ise İzmir’in aldığını iddia etti. İzmir’de yaşayan vatandaşlara seslendi. Yılmaz Özdil açıklamalarında ‘İstanbul virüs salgını ile mücadele ederken oldukça yıprandı. Ancak söylemem gerekiyor ki ikinci büyük darbeyi alan şehir İzmir oldu. Gerçek rakamlar elimde var ancak İzmir halkı bu konuda bilinçlendirilmiyor. Bu durumda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’na da büyük görev düşüyor. Vatandaşların salgın rakamları hakkında bilgilendirilmeye ihtiyacı var. Aksi takdirde durumun ciddiyetini anlamayacaklar. Doğru açıklamaların ardından vatandaşların alarma geçmeleri gerekiyor’ dedi. Yılmaz Özdil program aracılığı ile Belediye Başkanı Tunç Soyer’e gerçek rakamları açıklama çağrısında bulundu. Gereken önlemlerin alınmaması halinde ülke olarak ciddi bir krizin eşiğinde olabileceğimiz vurgusunu yaparken halkı dikkatli davranmak konusunda da uyardı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı