Gündem

Yurt Dışından Getirilen Telefonların Kayıtsız Kullanım Süresi Kaç Gün Uzatıldı?

Yurt dışı yolculukları dönüşü vatandaşlarımızın yanlarında getirmiş oldukları telefonların yada SIM kartlı cihazların kayıtsız 120 gün kullanım süresine ek olarak 30 gün daha eklendiğini belirten TBMM Yurt dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Alt Komisyonu Başkanı Zafer Sırakaya bu uzatmanın salgın dönemi ile etkili olduğunu söyledi.

Zafer Sırakaya, yapmış olduğu açıklamada, ülkemiz corona virüs salgınına karşı almış olduğu önlemler ile örnek bir ülke konumuna geldiğini ve vatandaşların hayatları için önemli adımlar atıldığını, vatandaşları mağdur etmemek için özen gösterdiklerini belirtti.

Bu zor zamanlarda yalnızca ülkemizde yaşayan değil, yurt dışında da yaşamakta olan vatandaşlarımızın hayatları da bizim için çok önemli açıklamalarında bulundu.

Zafer Sırakaya, corona virüs sebebi ile Türkiye’ye giriş yapamayan vatandaşların üzüntüsünü hissettiklerini belirtti.

Corona virüs sebebi ile ülkelerine dönemeyen ve Türkiye’de kalmak zorunda olan vatandaşların mağdur olmaması için gerekli çalışmaları yaptıklarını ve vatandaşların tüm talep ve isteklerine çözümler bulmaya çalıştıklarını belirten Zafer Sırakaya yurt dışı borçlanma isteği ile emekli olmak isteyen vatandaşların eksik belgelerini tamamlamaları için başvuru sürelerini uzattıklarını söyledi.

Yurt dışından ülkemize araçları ile giriş yapan ve corona virüs salgını ile mücadele önlemleri yüzünden yaşamış oldukları ülkelere dönemeyen vatandaşların, araçları ile Türkiye’de kalmasına izin verilen sürenin, Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü tarafından uzatıldığı da duyurulmuştu.

MAĞDURİYET YAŞANMAMASI AMAÇLANMAKTADIR!

Yurt dışında corona virüsü veya başka sebeplerden dolayı hayata veda eden Türk vatandaşların cenazeleri, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından belirlenen şartlar ile Türk Hava Yollarınca ülkemize getirilmesinin gerektiğini ve bunun önünün açıldığını hatırlatan Zafer Sırakaya,”Yurt dışından yolcu ile birlikte gelen SIM kartlı ürünler için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun 120 gün olarak belirlediği kayıtsız kullanım süresine ek olarak 30 gün daha eklenmesi, yapılan görüşmeler sonucu karara bağlanmıştır.” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı