Gündem

Yurtdışından Tahliye Devam Ediyor! 1411 Kişi Daha Geldi

Koronavirüsle mücadele hız kesmeden devam ederken, yardım isteyen ve ülkeye dönmek isteyen yurtdışındaki Türk vatandaşları için hükümet tarafından tahliye uçuşları devam ediyor. Salgının pek çok ülkede kontrolden çıkması, yurtdışında yaşayan binlerce Türk vatandaşını korku ve endişeye sürükledi.

Geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda salgının başından bu yana 40 binden fazla Türk vatandaşının ülkeye getirildiği açıklanmıştı. Bunun üzerine geçtiğimiz günlerde ABD’ye düzenlenen tahliye uçuşunun ardından 5 binden fazla Türk vatandaşının ülkeye getirilerek yurdun çeşitli bölgelerindeki yurtlarda karantina altına alınmasına karar verildi.

Yeni Seferler Düzenlendi

Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran bu süreçte yeni bir açıklamada daha bulundu. Sosyal medya hesabından dün akşam saatlerinde yapmış olduğu açıklamalarda dün yeni tahliye seferlerinin düzenlendiği belirtildi. 8 farklı ülke için gerçekleştirilen toplam 9 adet seferin ardından 1411 kişinin daha ülkeye getirildiğinin bilgisini verdi.

Düzenlenen seferler ise bu sefer ABD, Cibuti, Etiyopya, Gana, Moritanya, Nijerya, Senegal ve Somali’ye yapıldı. Ülkeye getirilen Türk vatandaşlarının bu süreçte karantina altına alınması için yurda yerleştirme işlemleri de tamamlandı. Bu noktada Türkiye’ye getirilen kişi sayısının giderek arttığı belirlendi. Getirilen vatandaşların salgını taşımamaları için her türlü önlemler alınıyor. Kontrol altına tutulan kişilerin sağlık durumlarında yaşanabilecek herhangi bir değişikliğin ardından tüm önlemlerin alındığı belirtildi. Tahliye seferlerinin belirli aralıklarla devam etmesi bekleniyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı