Gündem

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Kitap ve Film serisi ile kitleleri peşinden sürükleyen Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings)’nin dizi çekimlerine başlandığı açıklanmıştı. Amazon tarafından dizinin çekilmeye başlandığı biliniyor.

Filmlerden çok daha farklı bir zaman dilimini konu alan Yüzüklerin Efendisi dizisi ne zaman yayınlanacağını ise pek çok izleyici tarafından merakla bekleniyor.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Dizinin Yayın Tarihi Belli Mi?

Amazon Studios Başkanı Jennifer Salke’in açıklamasına göre dizinin Aralık 2021’de yayınlanması bekleniyor. Jennifer Salke hayranların diziyi bir an önce izlemek istediklerinin bilindiğini fakat dizisinin 2020 yılında yayına başlamasını öngörmediklerini açıklamıştı.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Dizinin Yazarları ve Yönetmeni Belli Oldu Mu?

Dizinin yönetmeninin  Peter Jackson olmayacağının açıklanması hayranlarını oldukça büyük bir hayal kırıklığına uğratmıştı. Jackson da diziyi bir hayran olarak heyecanla izleyeceğini ifade etmişti. Dizinin başyazarlarının JD Payne ve Patrick McKay olduğu açıklandı. Yazar ekibinde Game Of Thrones’un senaristi Bryan Cogman, Breaking Bad ekibinden Gennifer Hutchinson, Hannibal ekibinden Helen Shang, Stranger Things yazar ekibinden Justin Dohle, Toy Story 4 yazar ekibinden Stephany Folsom gibi başarılı isimler bulunuyor.

Dizinin yönetmeni ise Juan Antonio Bayona. Bayona, Kıyamet Günü ve Jurassic World: Fallen Kingdom filmlerindeki başarısıyla biliniyor. Yönetmen Bayona’nın Amozan ile beş sezonluk bir anlaşma yaptığı belirtilmişti.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Dizinin Oyuncuları Kimler Olacak?

Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers ve Daniel Weyman. Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Cordova, Ema Horvath, Markella Kavenagh olarak açıklanan 15 kişilik bir oyuncu ekibi dizideki karakterlere hayat verecek.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Oyuncuların değişmesi de Yüzüklerin Efendisi serisinin hayranlarını hayal kırıklığına uğratsa da aynı oyuncular ile çekilmesi pek iyi bir fikir olarak görülmüyordu.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Dizinin Konusu Ne Olacak?

Film serisinin konularıyla farklılık gösterecek dizi Sauron’un iktidara gelişi, ırklar arasında savaşın nasıl başladığı ve güç yüzüklerinin dövülmesi gibi konuları ele alacak gibi görünüyor.

Film serisi gibi dizi de Yeni Zelanda da çekilecek. Orta Dünya’nın İkinci Çağı’na en uyumlu ortamın ülkenin eşsiz doğası ile sağlanacağı düşünülüyor. Dizinin çekimleri için ise 250 milyon dolar harcanacağı açıklandı.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Fakat tüm dünyayı etkisi altına alan ve yaşamı durma noktasına getiren Koronavirüs Yüzüklerin Efendisi dizisinin de çekimlerinin durmasına sebep oldu. Hali hazırda çekimleri durdurulan dizinin çekimlere ne zaman devam edeceği, yayın tarihinde bir sarkma olup olmayacağı ise merak konusu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı