Gündem

Zonguldak Valisi Özür Diledi!

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, 17 Nisan  basın toplantısı gerçekleştirerek açıklamalarda bulundu. Sağlık çalışanları ile ilgili bir takım açıklamalar yapan Vali Erdoğan Bektaş “Her türlü tedbir alınmasına rağmen maalesef sağlıkçılarımız kendilerini koruyamadılar. Tüm arkadaşlarımızı uyardık. Bu bizim faturamızı ağırlaştıran olay oldu.’ demişti.

Vali Bektaş basın toplantısında açıklamalarına ‘Normalde sağlıkçılarımızın bize götürdüğü yük olmasaydı bugün belki de geri dönüşü konuşuyor olacaktık. Bu gerçekten zor oldu.
Misafirhanede onları misafir ettik. Onlardan ücret almadık. Ama orada kendi aralarındaki ilişkilerinde yeteri kadar dikkatli olmadıkları için hem kendilerini sıkıntıya sokuyorlar hem bizi sıkıntıya soktular. Bunun da artık azalacağını varsayıyoruz. Onlar bizim kahramanlarımız. Kendi hayatlarını ortaya koyan insanlar ama yeteri kadar dikkatli olmayınca sıkıntı yaşıyoruz’ şeklinde devam etmişti. Yaptığı açıklamalarla da oldukça fazla tepki topladı.

Bunun üzerine Zonguldak Valisi Bektaş, basın toplantısının ertesi günü  tüm sağlık çalışanlarından özür diledi.

Zonguldak Tabip Odası Başkanı Dr. Şenol Yavuz, yazılı açıklama yaptı ve Vali Bektaş’ın il sağlık müdürü ve hastane başhekimleri ile kendisinin katıldığı bir  toplantı düzenleyerek, bu toplantıda, Vail Bektaş’ın bir kez daha özür dilediğini söyledi. Yavuz açıklamasında,

“Sayın Vali’miz,17 Nisan’da yaptığı basın açıklamasından sonra bugün ilimizdeki hekimleri temsilen Zonguldak İl Sağlık Müdürü, Zonguldak Hastane Başhekimleri ve Tabip Odası Başkanı’nın da bulunduğu Atatürk Devlet Hastanesi’nde yaptığı toplantıda sözlerinin yanlış anlaşıldığını, kötü bir amacının olmadığını, ‘eksikliklerimizi nasıl gidebiliriz’ şeklinde düşündüğünü bildirdi.

Yaptığı açıklamanın yanlış anlaşılmasından dolayı tüm hekimlerden ve sağlık çalışanlarından özür dilediğini, amacının hekimlerin ve sağlık çalışanlarının motivasyonunu düşürmek ve çalışma şevklerini kırmak olmadığını, bu salgını hekimlerimizin özverili mücadelesiyle halledebileceğimizi açıklamıştır.” şeklinde belirtildi.

Bilindiği üzere Zonguldak 23 Nisan Perşembe’den başlayacak olan 4 günlük sokağa çıkma yasağı ve 15 gün süreyle daha uzatılan şehirlere giriş-çıkış yasağına 30 büyükşehir ile dahil olmuştu. Diğer iller ise Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van şeklinde belirtildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı