Gündem

Zonguldak’ta Kırmızı Alarm Verildi! Ölüm Oranlarıyla İlk Sıraya Yerleşti

Koronavirüs salgını ülke genelinde bazı illeri daha fazla etkilemeye başladı. Hafta sonu için risk barındıran 30 büyükşehir ile Zonguldak ilinin sokağa çıkma yasağına dahil edilmesine karar verildi. Geçtiğimiz hafta da 30 büyük şehrin yanı sıra Zonguldak ilinin gündeme gelmesi merak konusu olmuştu. Korkunç gerçek bugün yapılan açıklamalar sonra ortaya çıktı.

Koronavirüs salgının yoğun şekilde yaşandığı, vaka sayılarının rekor seviyeye ulaştığı ve şehir genelinde yaşanan ölüm sayılarının İstanbul’u geçtiği belirlendi. Şehirde sağlık sistemlerinde sıkıntı yaşanmasından endişe duyuluyor.

En Çok Koronavirüs Ölümü Zonguldak İlinde!

zonguldak koronavirüs

596 bin kişilik nüfusu ile aslında büyük şehir statüsüne girmeye Zonguldak’ta salgın kontrolden çıkmak üzere. Alınan salgın önlemleri kapsamında şehre giriş ve çıkışlar yasaklandı. Ayrıca sokağa çıkma yasağı ile şehrin karantina altına alınması ve durumun kontrolden çıkmaması için çalışmalar devam ediyor.

81 il genelinde bir değerlendirme yapıldığı zaman nüfus oranı ile karşılaştırma gerçekleştirildiği zaman en fazla ölüm oranının Zonguldak ilinde olduğu açıklandı. Ölümlerde yüksek 10 il listesi arasında son günlerde gelen ölüm haberleri ile ilk sıraya yerleşti. İlk sırada geçtiğimiz haftalarda İstanbul bulunuyordu ancak yerine Zonguldak’ın geçtiği belirlendi.

Vaka yoğunluğu bakımından ise büyük şehirler arasında yapılan değerlendirmeler içerisinde 6. Sıraya yerleşti. Şehirde akciğer rahatsızlığı yaşayan pek çok vatandaşın olduğu belirlendi. Özellikle kömür tozu püskürten 7 termik santralin bulunması solunum ve akciğer hastalıklarının şehirde yüzde 60 oranında artmasına neden oldu. Bu durum virüsün öldürücü etkisini artırıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı