Gündem

ZOOM’da Oyun Oynama Dönemi Başlıyor!

COVİD-19 ile dünyada birçok insan evlerinden dışarıya çıkmamaktadır.İnsanlar salgın döneminde iş ile ilgili toplantılarını da, arkadaşları ile buluşmalarını da artık Zoom üzerinden yapmaktadır, corona virüsü salgını döneminde Zoom hisselerinin yüzde 100’den fazla arttığı söylenmektedir. 

Eğlenceli zoom partileri düzenleniyor olsa da bu patiler anında sadece arkadaşlarımızın yüzlerine bakabiliyor ve internet üzerinden sohbet edebiliyoruz.Fakat bir o kadar sıkıcı video konferans görüşmelerinizi artık oyunlar ile daha eğlenceli hale getirebilmeniz mümkün.Kullanıcılar tarafından bu oyunları kişileştirebildikleri gibi Zoom uygulaması için geliştirilmiş olan oyunlar da bulunmaktadır.

Zoom uygulamasında ekran paylaşma özellikleri ve beyaz tahta gibi özellikler vardır.Bu özelliklerde çizim gerektiren oyunları rahat bir şekilde oynama imkanı sunuyor.

Zoom uygulaması üzerinden oynanacak oyunları sizler için toparladık.

Charades

Charades oyununda bulunan kategorilerden kişiler isim seçiyor.Örnek verecek olursak bir kitap ismi, oyuncu ismi tarzında isimler çıkıyor, karşınıza gelen bu isimleri sizde arkadaşlarınıza anlatmaya çalışıyorsunuz.Oyunu sessiz sinemaya da benzetebilirsiniz.

Charades oyununun dil seçeneğinin sadece İngilizce olduğunu da söylemekte fayda var.Fakat özel isimler de İngilizce bir dil pek işe yaramıyor.

Playing Cards

Playing Cards oyunu adının yanı sıra tavla, dama gibi de pek çok oyunu arkadaşlarınız ile online bir şekilde oynamanızı sağlıyor.Ayrıca sitede “Remote Insensitivity” isimli bir oyun vardır ve bu oyunu oynamak isterseniz de Zoom uygulamasını kullanıyor olmanız gerekiyor. 

Just Dance Now

Just Dance, Ubisoft’un bir uygulamasıdır.Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra size bir oda numarası verecektir ve sizin bu numarayı arkadaşlarınızla paylaşmanızı isteyecektir.Arkadaşlarınız ile paylaştıktan sonra platformda yer alan koreografilerden istediğinizi seçerek dans şekillere göre dans ediyorsunuz ve dans hareketlerini ne kadar doğru yapıp yapmadığınızı da kontrol edebiliyorsunuz.

Random Trivia Generator

Random Trivia Generator oyunu genel kültür tarzında Trivia Crack oyununun online şeklidir.Platform üzerinden istediğiniz kategoriyi seçerek ücretsiz bir şekilde oynamaya başlayabilirsiniz ve Zoom uygulaması üzerinden takım oluşturabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı