Kripto Para

Bitcoin 8,000$’ın Altına Düştü!

Fiyat direncindeki teknik dayanıklılığa rağmen, Bitcoin 8,000$ ’ın altında bir düşüş yaşanması bekleniyor.
Piyasa değerine göre en yüksek kripto para birimi olan Bitcoin, Eylül ortasından bu yana ilk kez 20 günlük hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Hareketli ortama çizgisi hafta sonu birden çok
kez kesişse de her durumda sapmaların kısa seyrettiği gözleniyor.
BTC, Pazartesi günü Asya işlem saatlerinde 8,252$ seviyesini koruyarak, 20 günlük hareketli ortalamadan daha sağlam bir zemine yerleşmiş gibi duruyor.
20 günlük hareketli ortalamanın üzerinde olan bu hareket, analist Josh Rager’a göre iyi bir haber olarak nitelendirildi. Siz ne düşünüyorsunuz?

Rager, ayrıca Bitcoin fiyat uçuculuğunda da bir artış beklediğini
de açıkladı. Geçtiğimiz iki haftada olduğu gibi gözlenen düşük seviyelerdeki uçuculuk dönemi, genellikle diğer tarafta gerçekleşen büyük bir hareketlilikle son buluyor.
Ancak 20 günlük hareketi ortalamanın verilerine göz atıldığında, bazı iş adamları diğer tarafta büyük bir hareketlilik beklerken, teknik çizelgelerde düşüş sabit gözükmesiyle karşılaşıldı. Dahası, fiyatlar hala 200 günlük hareketli ortalamanın çok aşağısında bulunmakta, ki bu da son 2.5 haftadır devam eden güçlü dayanıklılığı yansıtıyor.

Sol grafikte, Bitcoin’in seyri iyileşme sürecini ve 8,000$’ın altında bir düşüş lehine riskin değişmekte olduğunu gösteriyor. Bu durumu gösteren değer Cuma günü gerçekleşen 8,820$’lik yükselişin altında kalarak hala geçerli olmayı başarmış durumda.

Yine sol grafikte görüldüğü gibi, Kripto para birimi ticareti 200 günlük hareketli ortalamanın iyi bir şekilde altında kalıyor. BTC, 27 Eylül’den beri uzun süreli ortalamayı yakalamakta birçok kez başarısız kalıyor ve beklenen seviyelere yükselemiyor ne yazık ki.

Sol sağ köşedeki grafikte ise, 4 saatlik rapor başarısız bir çift kırılmayı ve yükselen bir kanal kırılmasını ve tahmin ettiğiniz gibi piyasayı düşürme eğilimini işaret ediyor.

Bitcoin haftayı olumlu bir notla bitirirken, 5 haftalık hareketli ortalamada reddedilme ile karşılaşıyor.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) ayı formasyonunu 50’nn altında tutarken, 5 ile 10 haftalık hareketli ortalama bu hafta Güney’de eğilimine devam ediyor.

Bitcoin’in 8,000$’ın altına düşme riski ve giderek büyüyen kaybı, 100 haftalık hareketli ortalama değerlerinde 7,760$’lık bir rakama tekabül ederek, endişeleri desteleyecek gibi gözüküyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir Yorum

  1. Bitcoin fed faiz bildiriminden sonra yeniden yükselişe geçecek. Direnç seviyelerinde alacağı yükselişle ciddi bşr olumlu ivme kazanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı