Medya

2019 Yılının Ücretsiz En İyi 10 Fotoğraf Düzenleyicisi

Her yıl, farklı kişi veya kurumlar tarafından kullanıma sunulan fotoğraf editörleri, istenilen ilgiyi yakalamakta bazen başarılı olamazlar çünkü fotoğraflara, kullanıcıların istediği gibi bir düzenleme yapabilmek her zaman mümkün olmamaktadır. Bu nedenle bir fotoğraf editörünün başarısı, resimlerdeki başarısıyla doğru orantılıdır. 2019 yılında öne çıkan 10 fotoğraf editörünü sizin için araştırdık. İşte sonuçlar.

Hepsi Birbirinden Harika 10 Düzenleyici

Fotoğraf çekerken amaç en iyi görünümü yakalayabilmektir. Ancak bu çeşitli faktörlere bağlı olarak her zaman mümkün değildir. Bu nedenle fotoğraf editörleri kullanılabilmektedir. Her ne kadar ücretli editörler daha fazla özellikte olsa da ücretsiz editörler tercih noktasında kullanıcıyı cezbetmektedir. Bunlardan biri olan GIMP editörü, yılın en iyi araçlarından biridir. Gelişmiş birçok düzenleme kiti ile dikkat çeken editör, hem ücretsiz olması hem de reklam barındırmaması nedeniyle, en çok tercih edilen ücretsiz fotoğraf editörlerinden biri olmayı başarmıştır.

GIMP ile düzenleyecek kadar vaktiniz yoksa, Ashampoo Photo Optimizer 2019 tam size göre. Hızlı kullanılabilen, kullanıcı dostu arayüzü ile ücretsiz olarak sunulan Ashampoo, fotoğrafları içe aktarmaya izin vererek, resimlerinize ihtiyaç duyduğunuz anda kullanma izni vermekte. Resimlerinizi sosyal medyada yayınlamak için düzenleyecekseniz Canva’yı kullanmanızı önermekteyiz. 8.000’den fazla şablonu ile profesyonel bir hizmet sunan fotoğraf editörü, 1 GB bulut depolama alanı ile de dikkat çekmekte.

PC’nizde Saklayabilir, Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz

Yılın ücretsiz araçları arasında Fotor da bulunmakta. Solgun görünen resimlerinizi birkaç fırça darbesi ile parlak bir görüntüye kavuşturabileceğiniz Fotor ile fotoğraflarınızdaki canlılığa şahit olacaksınız. Önerebileceğimiz bir diğer fotoğraf editörü Photo Pos Pro. Tek tıklama ile filtrelere ulaşma imkanı veren kolay kullanılabilen fotoğraf editörü GIMP kadar işlevsel olsa da fazla dikkat çekemeyen araçlardan biridir. Paint.NET, yılların eskitemediği editörlerden biridir. 3D görüntüler için hala kullanılan editör, yılın en iyilerinden olmayı başarmış durumda.

PhotoScape, çoklu işlemlerinizde kullanabileceğiniz editörlerdendir. Fotoğrafları düzenlerken bölme, birleştirme, GIF yapma gibi özelliklerinin yanı sıra JPG formatında kayıt yapabilme özelliğini de sunmaktadır. 2019 yılının tercih edilenleri arasında PixIr X, ücretsiz ancak profesyonel yardım arayanların kullanabilecekleri bir editör. HTML5 alt yapısı sayesinde yeni başlayanlar için ideal bir kullanım sunmaktadır.

Adobe Photoshop Express Editör, dünya çapında ün yapmış olan bir fotoğraf düzenleme aracıdır. Tek kötü yanı 16 MB üzerindeki fotoğrafları düzenlemeye izin vermemesidir. PiZap ise Canva gibi sosyal medyada paylaşılmak üzere düzenlenen resimler için biçilmiş kaftandır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı