Medya

Disney Plus Abone Sayısı Açıklandı

Disney’in çevrimiçi yayın platformu olan Disney+ servisinin abone sayısı açıklandı. 

Disney CEO’su Bob Iger, dünyanın belirli bölgelerinde hizmet veren Disney+ servisinin abone sayısını açıkladı. Iger, Disney+ servisinin 26.5 milyon abone sayısına ulaştığını belirtti. Disney+ servisinin ilerleyen günlerde bazı Avrupa ülkelerinde daha kullanılama açılmasıyla birlikte abone sayısının daha da artması bekleniyor.

Disney’in 2019 Kasım ayında yayın hayatına başlayan çevrimiçi yayın platformu Disney+ straming platformları pazarına hızlı bir giriş yapmıştı. Disney CEO’su Disney+’ın merak edilen abone sayısını paylaştı. 

Iger Disney+ servisinin 26.5 milyon aboneye ulaştığını açıklarken bu sayının henüz çok yeni olan Disney+ servisi için etkileyici bir karam olduğunu belirtmekten yarar var. Disney+ servisinin sadece birkaç ülkede kullanılabilir olduğu düşünüldüğünde platformun yeni abone sayısının sadece Amerikalılardan oluştuğu görülüyor. Çevrimiçi yayın platformu Netflix’in ABD’deki abone sayısı 61 milyon seviyesindeysen Netflix’in tüm dünyadaki abone sayısı ise 167 milyon seviyesinde. 

Disney+ Yeni Ülkelerde Kullanıma Açılıyor

Disney+ servisi önümüzdeki mart ayında Almanya, Fransa, Birleşik Krallık, İspanya ve İtalya’nın da bulunduğu Batı Avrupa ülkelerinde kullanma sunulacak. Disney+’ın ne zaman Türkiye’ye geleceği ise şimdilik bilinmiyor. 

Sadece 7 dolarlık uygun bir fiyat etiketi bulunan Disney+ servisinin ABD’deki en önemli çevrimiçi yayın platformları olan Netflix ve HBO Max gibi servislerden daha uygun bir fiyat sunduğu görülüyor. Disney+ içeriklerinin artmasıyla birlikte abone sayılarının da artacağı düşünülüyor. Zira Disney+ servisine yakın zamanda eklenecek olan içerikler kendilerini göstermeye başladı. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı