Medya

Filigran Nedir?

Filigran, Microsoft Word belgesinin arkasında duran ve genellikle çapraz şekilde konumlanan hafif bulanık duran logo, resim ve benzeri objeler filigran adı almaktadır. Bu belgeler, word içerisinde muhakkak bulunmaktadır. Filigranlar genel olarak hazırlanmış metinlerde, firmaların kurumsal kimliklerini tanıtıcı logolar halinde durmaktadır. Belgelere genel olarak filigran eklemek, size kurumsal olarak oldukça yarar sağlayacaktır. Birçok kişi dosyalarını kişiselleştirmek veya kurumsallaştırmak adına filigran kullanmaktadır. Şirketler markalarını daha çok ön plana çıkarmak için bu tekniği tercih etmektedir. Bazen verilerin korunması adına da filigran eklenmektedir. Word dosyasına filigran eklemek oldukça kolay bir işlemdir, kişiler birkaç adımla filigran ekleyebilirler.

Word Dosyasına Filigran Nasıl Eklenir?

Word belgesine filigran eklemek isteyen kişiler, word dosyasının üst sekmesinde bulunan sayfa düzeni kısmına giriş yapabilirler. Üst köşede bulunan görünüm, sayfa düzeni veya tam ekran okuma seçeneklerden birini seçerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Filigran görünümü için web düzeni kısmında çalışmamaktadır. Sayfa düzeni bölümüne giren kişiler, sayfa arka planı bölümünden filigran seçeneğini işaretleyebilirler ve bölüm içerisinde bulunan hazır şablon galerisi kısmından görselinizi aratabilirsiniz. Bu bölüm içerisinde tarayarak, kendi filigranızı bulabilirsiniz. Seçenek işlemini yaptıktan sonra, otomatik olarak word sayfasına görsel işlenecektir. Metni kendinize göre değiştirebilir veya logo üzerinde istediğiniz oynamayı indirdikten sonra yapabilirsiniz. Şablon kısmı üzerinden filigranınızı değiştirmek istiyorsanız, filigran menüsü altında bulunan özel filigran seçeneğine girmeniz gerekmektedir. Bununla beraber karşınıza çıkan basılı filigran sekmesine tıklayarak filigran seçeneğinizi özelleştirebilirsiniz.

Metin içerisinde filigran özelleştirmek isterseniz, metin filigran sekmesine tıklayarak metin kutusuna giriş yaparken filigran stilinizi metninize uyumlu hale getirebilir veya metni düzenleyebilirsiniz. Logo stilinize uyumlu olan yazı stilini ve rengi bu yönergeler üzerinden ayarlayabilirsiniz. Bununla beraber metin arkasında duran filigranın rengini ayarlayabilir, şeffaflaştırabilir veya soluk bir hale getirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı