Medya

Hareketli Resim

Hareketli resim birçok farklı telefon ve bilgisayar modeline kullanılan kişiler resim çekerken veya ekran görüntüsü ayarlarken sık sık bu resim türlerini kullanmaktadır. Özellikle Samsung hareketli resim konusunda ilk hamleyi yapan ve hala sürdüren markalardan biridir. Özellikle kullanıcı arayüzünde kullandıkları hareketli resimlerle kullanıcıları oldukça mutlu etmektedir. Bununla beraber birçok android telefonda, hareketli resimler çeşitli alanlarda ve kamera çekimlerinde kullanılmaktadır. Suya dayanıklı özelliği, üstün kamera performansı ve yonga sistemi ile hareket sensörleri sayesinde en çok tercih edilen hareketli resim çekimi araçlarından biri Samsung telefonlardır.

Samsung Telefonlarda Hareketli Resimler Nasıl Kullanılır?

Samsung telefonlarda sık sık hareketli resimler kullanılmaktadır. Özellikle şık ve elverişli tasarımıyla birçok kişinin tercih ettiği Samsung telefonlar verildiği fiyatı karşılamaktadır. Pek çok kullanıcının pil ömründen şikayet ettiği Samsung telefon kullanışlı yapısı sayesinde de insanları oldukça memnun etmektedir.

Hareketli Resim Nedir?

Hareketli resim sık sık çekilen ve sonrasında da görüntülerin bir araya getirilerek hareket ediyormuş gibi görünen resimlere denir. Bununla beraber çekim tuşunu serbest bırakmanız durumunda telefon anlık olarak gif şeklinde fotoğraf almaktadır. Samsung’da hareketli fotoğraflar sadece Galaxy serisinde yapılmaktadır. Samsung’da hareketli resim çekmek isteyen kişiler kamerayı açarak ve kamera menüsünde bulunan ayarlara tıklayarak hareketli fotoğrafları seçebilirler ve hareketli fotoğraflara dokunabilirler.

Hareketli resimlerinizi sosyal medya üzerinden, telefonda göründüğü gibi paylaşabilirsiniz sadece GIF biçiminde kaydedilen fotoğrafın video formatıyla paylaşılması gerekmektedir. Fotoğrafa bakmak için fotoğraf galerisine giriş yaparak, fotoğrafı hareketli olarak oynatabilirsiniz ve ön izleme üzerinden fotoğrafları anlık olarak ayarlayabilirsiniz. Eğer cihaz içerisinde çektiğiniz resmi bulamıyorsanız, cihazınızın güncellemesi eski olabilir. Cihaz güncellemesi için ayarlar kısmına girerek, android ayarlarına girerek beklenen güncellemeleri ekleyebilirsiniz. Bununla beraber güncelleme işlemi ortalama 30 dakika sürebilmektedir. Güncellemeden sonra kamera ayarlarınıza girerek, anlık fotoğraf çekimi ayarlarını baştan yapabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen telefon hala hareketli resim çekemiyorsa, telefonunuz bu özelliği desteklemiyor olabilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı