GündemMedya

Korona Virüs konulu Sitcom İspanya’da Başlıyor

Dünya’yı etkisi altına alarak 1 milyondan fazla insana bulaşmış ve 50 binden fazla can almış olan korona virüs, tüm ülkeleri kırmızı alarma geçirdi. Özellikle Avrupa en çok etkilenirken ülkeler sınır kapılarını kapatarak virüsün yayılmasını yavaşlatmaya çalışıyorlar. İtalya, İspanya gibi ülkelerde sokağa çıkma yasağı gelerek tedbirler en üst seviyeye alınmış durumda.

Korona Virüs Konulu Sitcom Geliyor

Avrupa’nın 2. merkez üssü olan İspanya, İtalya’dan sonra en çok korona virüs vakasının yaşandığı ülkelerden biri. İspanya’da 135 binden fazla vaka ve 35 binden fazla ölüm yaşandı. Bu sayı her geçen gün ciddi oranlarda artarak devam ediyor. Sokağa çıkma yasağı ilan edilen İspanya, yasağın dördüncü haftasına gelmiş durumda.  Herkes evine kapanmışken bir sitcom çekilme kararı alındı. Quarantine Diaries (Karantina Günlükleri) adında olan yapım korona virüs başladığından beri ilk çekilen dizi olma ünvanına sahip. Salı günü Radyo Televizyon Española’da (RTVE) yayınlanacak olan dizi Oscar ödüllü Javier Bardem’in kardeşi Carlos Bardem başrolünde olmak üzere tanınmış İspanyol aktörlerin evlerinde çekiliyor. Haftada bir bölüm yayınlanacak olan dizi 8 hafta sürecek. Bölümler 30’ar dakikadan oluşacak ve herhangi bir prodüksiyon kurulmayacak. Çekimler aktörlerin kameraları, telefonları aracılığıyla kaydedilerek yapımcı tarafından düzenlenerek tek parça halinde yayınlanacak.

Quarantine Diaries dizisinin senaristliğini Alvaro Fernandez Armero ve David Marques üstlendi ve yapımcı koltuğunda Alvaro Longoria oturuyor. Yapımcı Longria, yaptığı paylaşımda amaçlarının evlerinde sıkılan insanlar için vakit geçirme ve eğlendirme olduğunu vurguluyor.

Salamanca Üniversitesi’nde çalışan sinirbilimci Jose Ramon Alonso, dizinin insanların evlerinde karantina bunalımından çıkmalarına yardımcı olabileceğini belirtti.

RTVE kanalı sözcüsü ise Avrupa’daki birçok kanalın dizilerine büyük ilgi gösterdiğini paylaştı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı