Medya

Microsoft, Ebeveynler için Aile Güvenliği Uygulamasını Yayınladı!

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında bulunan Microsoft firması, uygulama ve oyun sınırlama, ekran süresi sınırlama, konum paylaşımı ve telefonda geçirilmiş olan zamana dair detaylı raporlama gibi birçok kontrol altında tutulan Aile Güvenliği isimli uygulamasının önizlemesi sonunda yayınlandı.

ABD’li teknoloji devi olan Microsoft firması, geçen mart ayında Android ve iOS sürümü bulunan cihazlar için Aile Güvenliği isminde yeni bir uygulama çıkaracağını söylemişti.

O açıklamadan bu zamana kadar bahsedilen uygulama üzerinde çalışmalarını devam ettiren şirket, ebeveynlere önemli kontroller sağlama fırsatı sunan Aile Güvenliği uygulamasının ilk önizlemesini sınırlı sayıda kullanıcı için piyasaya çıkardı.

Android ve iOS sürümü için geliştirilmiş olan bu uygulama, ebeveynlerin Windows PCXbox ve Android/iPhone kullanmakta olan çocukları için ekran kullanım süresini sınırlaması özelliği de bulunuyor.

Bunların dışında coğrafi konum, telefonlarda geçirilen sürenin analizi, uygulamaların ve oyunların kullanımı ile ilgili sınırlar getirme gibi pek çok imkan sunmakta olan Aile Güvenliği uygulaması, ebeveynlere çocuklarının karşı karşıya kalabileceği bazı tehlikeler hakkında tedbir alma imkanı da tanıyor. 

Aile Güvenliği, Ebeveynlere İçerik, Konum ve Ekran Süresi Gibi Önemli Kontroller Sağlamaktadır.

Önizlemeye kayıt yaptırmış olan kullanıcılar, uygulamayı indirmek için bir davetiye almaları gerekiyor ve daha sonra uygulamadaki tüm özelliklerden ücretsiz bir şekilde yararlanabiliyorlar.

Önizleme sürecinin bitmesinden sonra hem Google Play Store hem de App Store’da yayınlanması planlanan uygulamanın ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı sürümünün çıkacağı da biliniyor.

Microsoft firması, ebeveynlerin Aile Güvenliği uygulamasında bulunan bazı özellikleri kullanabilmesi için Microsoft 365 Ailesi aboneliğine ihtiyacı olduğu belirtildi.ABD’li teknoloji devi olan Microsoft firması, uygulamaya erken erişim sağlamakta olan kişilerin geri bildirimleri doğrultusunda uygulamada çeşitli değişiklikler yapılacağını söylüyor

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı