Medya

Netflix Türkiye Deneme Süresi Uygulamasını Kaldırdı

Netflix Türkiye 30 günlük ücretsiz deneme aboneliğini kaldırdı. Peki Netflix’in bu kararı ne anlama geliyor. 

Video akış platformu Netflix, Türkiye’deki kullanıcılarını üzecek karar aldı. Netflix Türkiye 30 günlük deneme sürecini durdurdu. Türkiye’deki kullanıcılar Netflix Türkiye üzerinden artık ücretsiz deneme hesabı açamayacak. 

Çevrimiçi yayın platformu Netflix, kullanıcılara üç farklı abonelik planı ile her ay reklamsız ve sınırsız içerik izleme imkanı sunuyor. Netflix’in planları ise Temel, Standar ve Özel olmak üzere sırasıyla 17.99 TL, 29.99 TL ve 41.99 TL olarak ücretlendiriliyor. Netflix’i ilk defa kullanacak olan kullanıcılar ise platformu 30 gün süre ile ücretsiz olarak deneyebiliyor. Dünya genelinde de böyle olan Netflix servisi ne yazık ki Türkiye için farklı bir karar aldı. Alınan karar ile birlikte Netflix Türkiye deneme süresi iptal edildi. Netflix’i yeni başlayacak olan kullanıcılar 1 aylık deneme süresinden yararlanamayacak. 

Netflix Açıklama Yaptı

Netflix tarafından yapılan açıklamada yaşanılan bu durumun sadece Türkiye’ye özel olmadığı belirtildi. Netflix’in Meksika ve İngiltere’de de benzer bir uygulama yaptığı dile getirildi. Netflix sözcüsü konu ile ilgili olarak “Platform olarak Türkiye’de yeni üyeler kazanmak ve onlara harika bir Netflix deneyimi sunmak için farklı kampanyalar planlıyoruz.” denildi. 

Netflix Türkiye’nin ilerleyen günlerde kullanıma sunacağı farklı kampanyaların ne olacağı şimdilik bilinmiyor. Netflix’in diğer ülkelerde denediği uygun fiyatlı mobil üyelik planının ya da yıllık üyelik planının ülkemizde de kullanıma sunulması bekleniyor. 30 günlük deneme süresinin ilerleyen günlerde yeniden Netflix Türkiye kullanıcılarına sunulup sunulmayacağı şimdilik bilinmiyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı