Medya

Netflix’te Haftanın En Çok İzlenen Yapımları

Birbirinden farklı yapımlarıyla izleyicilerinin karşısına gelen Netflix, uzun süreli dizi ve filmleri ile de adından sıklıkla söz ettirmekte. Her geçen gün yenilenen yüzüyle üyelerinin çoğu tarafından büyük bir ilgiye sahip medya devi, orijinal yapımlarıyla büyük bir izleyici kitlesine ulaşmış durumda. Peki, bu hafta Netflix üzerinden izlenen ve en çok beğenilen yapımlar neler?

Lucifer, Elite, The Dark Crystal Listede

Netflix’in bu hafta en çok izlenen yapımları arasında 4. Sezonu ile dikkat çeken ‘Lucifer’ yer almakta. Türkçe’ye ‘Şeytan’ adıyla çevrilen dizi, Cehennem’den dünyaya gelen şeytanın gece kulübü açması ve bir cinayet dedektifi ile işbirliği içerisine girmesiyle başlar. Dizinin son sezonu olacak olan 5. Sezonu için Haziran 2020 tarihi gösterilmekte.

‘Elite’ adlı yapım da haftanın en çok izlenen dizileri arasındaki yerini almış durumda. 6 Eylül’de yeni sezonu başlayan dizi, bir özel okulda başlayan ve cinayete varan fakir öğrencilerle zengin öğrencilerin çatışmasını konu almakta. Netflix’in bir diğer sevilen uzun soluklu dizisi ‘Orange is The New Black’. Yedinci ve son sezonunu yaşayan dizi, New York’lu bir seçkinin eskiden işlediği bir suç yüzünden cezaevindeki geçirdiği günleri anlatmakta. Dizi, 28 milyon izleme ile haftanın en iyileri arasındaki yerini almış görünmekte.

Netflix’e harika bir giriş yapan ‘The Dark Crystal: Age of Resistance’ adlı yapım, daha ilk sezonunda adından bahsettirmiş görünüyor. 40 milyonu geçen izleme istatistiği ile rekora koşan yapım, güçlü karanlık efendilerin gezegenlerin enerjilerini emmesini konu almakta. Thra gezegeninin hayat enerjisini çekerken, gezegende yaşayan Gelfing’lilerin başlattıkları kurtuluş mücadelesini anlatan dizi, uzun soluklu bir yapım olacağının sinyalini vermekte.

Listenin Başı 94 Milyondan Fazla İzlendi

40 milyon üstünde izleme sayısına sahip bir diğer dizi, ’13 Reasons Why’. ‘Ölmek İçin 13 Neden’ adıyla türkçe olarak yayınlanan dizide Liberty adlı lisede yaşanan sırlar, intikamlar ve yalanlar anlatılmakta. Dizinin 3. sezonu 23 Ağustos’ta başladı ve izleyiciyi merakta bırakan serinin yeni sezonu da Netflix tarihine damga vuracak yapımlardan biri olduğunu kanıtlama yolunda emin adımlarla ilerlemekte.

Listenin bir numarası ise küçük bir çocuğun kasabada kaybolmasıyla başlayan esrarengiz olayların anlatıldığı ‘Stranger Things’ adlı yapım. 4 Temmuz’da başlayan yeni sezonuna güzel bir başlangıç yapan dizi 95 milyona yakın izleme oranına ulaşmış durumda. Netflix’in en büyük rakiğlerinden DC Universe’nin ‘Titans’ yapımı bile 54 milyonluk izlenme sayısına rağmen halen bu dizinin çok gerisinde kalmakta.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı