GündemMedya

Vidobu’nun, Covid-19 Döneminde Kullanıcı Sayısı İki Kat Arttı!

Vidobu’nun paylaşmış olduğu bilgiler doğrultusunda son iki aylık dönemde eğitimlere gelen talep iki katına çıktı. 

2009 yılında kurulmuş olan ve 2013 yılında Mynet ailesine katılan video eğitim platformu olan Vidobu uygulaması 75 bin üyeye ulaşmış olduğunu aktarmıştı.Bu sefer karşımıza yeni bir haber ile çıkan Vidobu, paylaşılan bilgilere göre ise son iki aylık dönemde eğitimlere gelen isteğin neredeyse iki katına çıktığını belirtti.

Tüm dünya ile beraber ülkemizi de etkilemiş olan corona virüs salgını, birçok sektörü kötü etkilemiş olsa da bazı iş kollarının da yükselmesine neden oldu.

Bu yükselen iş kollarının başında ise online eğitim hizmetleri geliyor.

Yaklaşık olarak 1 milyon kullanıcıya sahip olan online video eğitim platformu olan Vidobu’nun paylaşmış olduğu bilgilere göre mesleki gelişim, kişisel gelişim, bilişim teknolojileri ve hobi gibi alanlarda sunduğu eğitimlere, son iki aylık dönemde gösterilen talep arttı.

Bu salgın döneminde mevcut kullanıcılarına vermiş oldukları hizmetlerin kapsamını daha çok genişletirken, pek çok yeni firma ile de iş birliği içine girdiklerini belirten Vidobu kurucusu ve yöneticisi olan Hakan Çamoğlu, uzaktan eğitimin çok büyük bir verim ve tasarruf sağladığını da belirtti.

Vidobu’nun misyonlarının; yüksek kaliteli eğitimlerinin herkes tarafından, oldukça düşük maliyet ile erişilebilir olması olduğunu da söyleyen Çamoğlu, bu misyonla birlikte yüzlerce eğitmen ile birlikte ürettikleri 12 binin üzerinde Türkçe video eğitim setini, sürekli geliştirdikleri kapsamlı içerik ölçümleme yönetim altyapısı ve teknolojisini çok uygun ücretlerle kullanıcılarına sunduklarının da özellikle söyledi.

Edinilen bilgilere göre son zamanda özellikle kişisel gelişim, stres yönetimi, uzaktan çalışma, sağlık başlıkları altındaki eğitimler de oldukça çok büyük ilgi görmekte.

Vidobu’nun müşterileri içinde önemli firmalar da bulunmaktadır.Vidobu, bu firmaların dışında Türkiye’de 40’a yakın üniversiteye de hizmet sunuyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı