Mobil

2020 Yılındaki iPhone’ların Ekran Boyutu Değişecek

2020 Yılındaki iPhone’ların Ekran Boyutu Değişecek

Son yıllarda satışlarda büyük bir düşüş yaşayan Apple, 2020 yılında çıkaracağı modellerde radikal değişiklikler yapacak. Apple’in yapacağı ilk değişiklik ise iPhone marka telefonların ekran boyutlarında olacak.

Apple şirketinde uzun yıllardır analist olarak görev yapan Ming Chi, 2020 yılında çıkacak modellerle alakalı çok önemli açıklamalarda bulundu. iPhone’larda yapılacak ilk değişikliğin ekran boyutlarında olacağını belirten Chi, ekran boyutlarını arttırmakla birlikte bazı modellerde ise azaltacaklarını açıkladı. Buna göre iPhone XS’in ekran boyutu 5,8’ten 5,4’e düşecek. iPhone XS Max ekran boyutu da 6,5 inçten, 6,7 inçe arttırılacak. Son olarak ise iPhone XR’in ekran boyutu değişmeyecek.

2020 Yılındaki iPhone’ların Ekran Boyutu Değişecek

OLED Ekrana Geçiş Yapabilir

Apple’in yapacağı değişiklikler sadece ekran boyutlarında olmayacak. 2020 yılında çıkacağı tüm modellerde OLED ekrana geçiş yapacağı da konuşuluyor. 2018 yılında çıkartılan iPad Pro’da yer alan düz kenarlarında olması bekleniyor.

Yazımızın başında da dediğimiz gibi Apple, satışlarda yaşanan düşüklüğü 2020 yılında çıkartacağı modellerle birlikte arttırmak istiyor. 5G teknolojisine de geçiş yapacağı düşünülen Apple ile ilgili yeni bilgiler çıktıkça, sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı