Mobil

4G’li ve Uygun Fiyatlı iPhone 12 Mi Geliyor?

Apple önümüzdeki aylarda yeni akıllı telefonları tanıtmaya hazırlanıyor. Söz konusu telefonlar hakkında gün geçtikçe yeni detaylar ortaya çıkıyor. Şirketin, bu sene 4 iPhone modeli tanıtacağı iddia edilmişti. Fakat yeni iddialara göre Uygun fiyatlı iPhone 12 denilebilecek beşinci model de gündemde. Yeni iPhone temel modelinin 650 dolar fiyat etiketiyle çıkacağı düşünülüyor. Fakat yeni iddialara göre, şirketin  beşinci bir model çıkaracağı ve bunun da 650 dolar altında bir fiyata sahip olacağı söyleniyor. Uygun fiyatlı iPhone 12 için en önemli özelliğin 5G olacağı düşünülüyor.

Dünyaca ünlü teknoloji devi Apple iPad cihazlar için geliştirilen iPadOS’u geçtiğimiz yıl duyurmuştu. Yeni bilgilere göre şirket aynı işlemi iPhone cihazlar için de yapmayı planlıyor. iOS’u  iPad’ler için iPadOS olarak güncelleyen şirket şimdi ise bir iPhoneOS çalışması içinde olmasıyla gündemde. Gelen bilgi, Jon Prosser tarafından duyuruldu. Apple ise henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Ayrıca dün ortaya çıkan haberlere göre merakla beklenen iPhone 12’nin gecikeceği iddia edilmişti. Bununla birlikte kötü bir haber daha gündemde. Son olarak iPhone 12 kutu içeriği iddiasıyla gündeme geldi. İddialara göre iPhone 12, EarPodsolmadan kutudan çıkacak. Dan Ives’e göre, Apple bu yıl çıkacak yeni iPhone serisi içerisinde EarPods kulaklıkları bulundurmayacak. Şirketin buradaki stratejisini  Ives ; “Apple’ın bu hamlesi sadece maliyetleri azaltmaya yardımcı olmayacak. Aynı zamanda AirPods satışlarında da önemli derecede artış olmasını sağlayacak.” şeklinde ifade etti. Böylece Apple ilk defa kulaklık barındırmayan bir iPhone piyasaya sürecek.

Ayrıca Apple, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği yazılım geliştiricileri konferansı WWDC20’yi bu yıl çevrimiçi olarak düzenleyecek. 22 Haziran 2020 ve 26 Haziran 2020 tarihleri arasında düzenlenecek Apple’ın geliştiriciler konferansı, YouTube üzerinden de izlenebilecek. Apple YouTube canlı yayın linki paylaşımı da yapmış durumda. https://www.youtube.com/watch?v=GEZhD3J89ZE&feature=emb_title adresi üzerinden hatırlatıcı oluşturmak mümkün.

Resmi web yayını için ise https://www.apple.com/apple-events/ bağlantısı kullanılabilecek. Ayrıca Apple TV üzerinde yer alan Apple Events uygulamasından da canlı olara takip edilebilecek. Apple, Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın (WWDC) programını açıkladı. Apple tarafından, yeni iOS sürümü iOS 14’ün tanıtılacağı Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın (WWDC) programını açıklandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı