Mobil

6,000 mAh Bataryalı Yeni Realme Modeli Yolda

Çinli akıllı telefon devi Oppo’nun bir alt markası olan Realme, ülkemizde de yavaş yavaş kendi kullanıc kitlesini oluşturmaya başlamış durumda. Son çıkardığı Realme 6i modelinde 5,000 mAh kapasiteli devasa bir batarya kullanan şirket, şimdilerde çıtayı daha da yükseğe çıkaracak gibi duruyor.

Bu gerçek Realme’nin BLP793 adındaki batarya bileşeni için TUV sertifika başvurusunda bulunmasıyla ortaya çıktı. Başvuru belgesinde pilin kapasitesi 6,000 mAh olarak gözüküyor. Tabii kağıt üzerinde 6,000 mAh diye geçiyor ama gerçekte 5,860 mAh’lık verim alınabiliyor.

Narzo 10 serisine dahil olabilir

Günümüzde çoğu üretici gereksiz yere ağırlık yaptığı için 5,000 mAh kapasitenin üzerine çıkmaktan kaçınıyor. Realme böyle bir seçimde bulunduğuna göre muhtemelen telefonun ağırlığına çok fazla etki etmeyecek verimli bir pil üretmeyi başarmış olmalı.

Merak edilen bir diğer konu da bu bataryanın hangi telefon modelinde kullanılacağı. Hatırlanacağı üzere Realme en son Narzo 10 adını verdiği seriyi duyurmuştu. Realme C3 modelinin 3 kameralı versiyonunu Narzo 10A olarak satışa sunan Çinli telefon üreticisi, bu telefonda 5,000 mAh kapasiteli bataryaya yer vermişti.

Hal böyle olunca birçok teknoloji editörü Realme’nin 6,000 mAh kapasiteli pili yine Narzo 10 serisine dahil olacak yeni bir modelde kullanacağını düşünüyor. Haksız da sayılmazlar. Ancak bununla ilgili tahminde bulunmak için henüz çok erken.

Realme X3 yolda

Öte yandan Realme X3 modeliyle ilgili çalışmaların da devam ettiğini biliyoruz. 60x zoom özelliğine sahip kamerayla görücüye çıkması beklenen telefonda 4,200 mAh kapasiteli bir bataryanın yer alacağı konuşuluyor. Firmanın son amiral gemisi modeli ise Snapdragon 865’ten güç alacak X3 Pro olacak.

Batarya kapasitesi yüksek ayrı bir X3’ün müşterilerin beğenisine sunulması da ihtimal dahilinde. Kim bilir, belki de 6,000 mAh kapasiteli bu pil X3 Plus gibi bir modelde karşımıza çıkar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı